02.06.2020/09:40

Duże zmiany w zarządzie Tesco: odchodzi dyrektor finansowy

Dyrektor finansowy Tesco, Alan Stewart, ujawnił plany odejścia ze stanowiska w kwietniu przyszłego roku. W największej brytyjskiej sieci handlowej pracował 6 lat. To część dużych zmian w firmie,bo  obecny dyrektor generalny Dave Lewis ustąpi ze stanowiska we wrześniu.

Stewart dołączył do Tesco w 2014 roku, w tym samym czasie co Lewis i blisko z nim współpracował. Wcześniej zajmował podobne stanowisko w Marks&Spencer. Przez 6 lat pracy w Tesco musiał mierzyć się z trudną sytuacją spółki i wycofywaniem sieci z niektórych rynków. Stewart zapowiedział, że „przez kolejne 11 miesięcy będzie nadal koncentrować się na realizacji strategii, wsparciu firmy i współpracowników przez następne 11 miesięcy, wiedząc, że firma ma silną pozycję i wciąż się rozwija”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Laura 02.06.2020

    Chciałbym dowiedzieć się jakie plany ma Tesco w Polsce? Temat zainteresuje pracowników, pracodawców prowadzących DG w pasażach, dostawców towarów i usług. Czy WH mają jakąś wiedzę? Choćby rzecznik Tesco. Wdrożenie kompaktowych obiektów nie udało się, komercjalizacja przez C&W nie powiodła się. Obiekty są niedoinwestowane. O co chodzi? Czy to prawda, że LM chce kupić kilka obiektów?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.