22.01.2020/13:53

Dwie lokalizacje OBI zmieniły właściciela

Chariot Group sprzedał dwa sklepy DIY wynajęte przez markę ogrodniczo budowlaną OBI, zlokalizowane w Gdańsku i Łodzi. Nowym właścicielem jest spółka z grupy Marr Holdings wywodząca się z Republiki Południowej Afryki, dla której jest to pierwsza inwestycja w Polsce.

Oba obiekty zostały uprzednio nabyte przez Chariot Group w transakcji z Apollo Rida w styczniu 2018 roku. Po przejęciu nieruchomości zostały one przystosowane na potrzeby najemcy. Obie przestrzenie handlowe otrzymały innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszych strategiach User Experience bazujące na doświadczeniach OBI. Dzięki temu, centra ogrodniczo-budowlane OBI, które się tam obecnie znajdują, cieszą się dużym zainteresowaniem i rosnącą liczbą klientów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze obiekty trafią w dobre ręce. Cieszymy się, że spółka z grupy Marr Holdings doceniła potencjał tych nieruchomości i wybrała właśnie je na swoją pierwszą transakcję w Polsce - komentuje Anton van Zandvoort, jeden z dyrektorów Chariot Top Group.

- Wraz z przejęciem dwóch obiektów handlowych DIY od Chariot Group rozpoczynamy naszą działalność w Polsce. Zamierzamy uważnie przyglądać się rynkowi i aktywnie budować portfolio nieruchomości. Nasz model biznesowy jest otwarty na inwestycje w spółki o solidnych fundamentach i pewnych dochodach. Stawiamy na dynamiczny rozwój we wszystkich obszarach biznesowych oraz dalszą dywersyfikację działalności - mówi Jaysen Golding, Joint Managing Director of Marr Holdings.

Doradcami Chariot Group były JLL oraz kancelaria Linklaters natomiast Marr Holdings doradzała kancelaria Dentons.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.