04.10.2019/11:47

Dwie osoby zmarły po spożyciu mięsa firmy Wilke. Zakład produkcyjny został zamknięty

Zakład niemieckiej firmy Wilke został zamknięty po tym, jak dwie osoby zmarły po spożyciu produktów pochodzących od tego producenta - podaje interia.pl za dziennikiem "Hessische-Niedersächsische Allgemeine".

Z relacji mediów wynika, że wstrzymanie produkcji zarządzone zostało przez urząd weterynaryjny. Podczas badań stwierdzono obecność groźnych dla zdrowia, a nawet życia bakterii listerii w niektórych wyrobach Wilke - wędlinie Pizzasalami i serdelkach Brühwurst. Co więcej, badania potwierdziły "bezpośredni związek" między spożyciem produktów firmy a śmiercią dwóch starszych mieszkańców Hesji.

Trwa wycofywanie wadliwych produktów ze sprzedaży w wielu krajach świata, gdyż firma jest też eksporterem. W międzyczasie w samym tylko niemieckim powiecie Waldeck Frankenberg zgłoszono 37 przypadków zachorowań, które mogą być powiązane ze spożyciem produktów Wilke. Trwa sprawdzanie, czy rzeczywiście problemy zdrowotne wynikają z konsumpcji podejrzanych wyrobów.

źródło: interia.pl/Hessische-Niedersächsische Allgemeine

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.