20.03.2019/13:19

Dyskonty Action mają dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. Sieć przyspieszy ekspansję w Polsce

W 2018 r. Action, jedna z najszybciej rosnących sieci dyskontów non-food na świecie, odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz zysku. Po nieco ponad roku od premiery, sieć ma już 25 placówek w Polsce. Na 2019 r. zapowiada znaczne zwiększenie tempa ekspansji.

Sprzedaż netto holenderskiej sieci Action wyniosła w 2018 r. 4,2 mld euro. Rok wcześniej było to 3,4 mld euro, co oznacza wzrost aż o ponad 23 proc. W tym samym okresie zysk EBITDA wyniósł 450 mln euro, wobec 387 mln rok wcześniej, a zatem wzrost wyniósł ponad 16 proc.

– Firma obchodzi 25-lecie obecności na rynku. W tym czasie wyrosła z jednego sklepu w Enkhuizen do biznesu o ponad 4 mld rocznego przychodu i ponad 1350 dyskontach w siedmiu krajach. W 2018 r., w trudnym dla detalu klimacie, udało nam się po raz kolejny pozyskać nowych konsumentów. Dokonaliśmy poważnych inwestycji w ludzi, tworząc tysiące miejsc pracy i organizując tysiące szkoleń dla naszych pracowników. Rozwijaliśmy nasz cyfrowy portal dla klientów. Otworzyliśmy mnóstwo nowych sklepów, a zmodernizowaliśmy jeszcze więcej. Wzmocniliśmy nasz łańcuch dostaw, zainwestowaliśmy w systemy IT, poprawiliśmy metody kontroli jakości. Mamy wielkie ambicje na 2019 r. – powiedział Sander van der Laan, CEO firmy Action.

Firma Action uruchomiła pierwszy sklep w Holandii w 1993 r. Obecnie ma 1350 dyskontów w siedmiu krajach – Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Austrii, Niemczech i Polsce. W 2018 r. sieć uruchomiła 230 nowych placówek, najwięcej we Francji (+89) i Niemczech (+72). Nad Sekwaną sieć liczy już 424 sklepy, nad Renem jest ich 288.

Ważnym etapem ekspansji geograficznej sieci był rozwój sieci w Polsce. Po sukcesie sześciu pilotażowych dyskontów, uruchomionych w IV kw. 2017 r., rok później firma otworzyła kolejnych 19 placówek, zlokalizowanych w południowo-zachodnich województwach.

Na 2019 r. Action zapowiada przyspieszenie ekspansji w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.