28.04.2020/23:20

Dyskonty Mere wkrótce w Polsce. Rosyjska sieć wykorzysta kryzys i podbije nasz rynek?

Wejście rosyjskiej sieci hard dyskontów Mere na polski rynek wygląda jak najlepszy brazylijski serial. Co kilka miesięcy media informują o tym, że operator wycofuje się z planów rozwoju w Polsce lub ogłaszają, że Rosjanie z firmy Torgservis jednak otworzą u nas swoje sklepy. Dzisiaj mamy kolejny zwrot akcji.

Sebastian Rennack, analityk rynku detalicznego w Niemczech, Polsce I Europie Centralnej poinformował w tekście dla „Lebensmittel Zeitung”, że rosyjski operator otworzy swoje sklepy w Polsce „na początku 2020 r.”. Czy tak się stanie wkrótce zobaczymy.

Przypomnijmy, że w styczniu br. za dziennikiem „Rzeczpospolita” informowaliśmy, że rosyjska sieć hard dyskontów Mere, która od trzech latach zapowiadała wejście na polski rynek ostatecznie zrezygnowała ze swoich planów co do Polski. Warto także dodać, że pierwsze hard dyskontowe sklepy miały powstać w lipcu ubiegłego roku w Częstochowie. Placówki nie powstały.

Jak donosi „LZ” rosyjski dyskont Mere otworzył właśnie swój trzeci sklep w Niemczech, zaś pierwsze otwarcia sklepów w Polsce i na Litwie zapowiedziano na „początek 2020 r.”. Na Białorusi hard dyskonter ma już ponad 30 sklepów. W samej Rosji w 2019 roku, syberyjski detalista miał ponad 500 - głównie franczyzowych – sklepów, w dodatku coraz więcej placówek można znaleźć w Moskwie, a nawet w Kaliningradzie.

Według analityków, firmie Torgservis udało się w ubiegłym roku wejść do pierwszej dziesiątki sprzedawców detalicznych żywności  w Rosji. Eksperci podkreślają, że w związku z koronakryzysem i nadchodzącą recesją stawiająca na niskie ceny sieć rosyjskich hard dyskontów ma przed sobą świetlaną przyszłość. Nadchodzący kryzys uderzy w siłę nabywczą konsumentów w Polsce i w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a tym samym stworzy warunki do ekspansji operatora.

W ubiegłym roku firma Torgservis pod szyldem Svetofor i Mere miała ponad 800 sklepów dyskontowych, w Rosji, Kazachstanie, Białorusi oraz Chinach.

 

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Nick 26.11.2020

  PO wprowadza trzecia kolumnę. Patrzcie na to. W miastach, gdzie rządzi PO otwieraja sklepy.

 • A(L)i 01.08.2020

  Myśle że wspaniałą lokalizacją byłby Pałac Kultury i Nauki oraz taki brzydki budynek przy wielskiej, Wyobrażam sobie Jarsława jako kasjera

 • Nick 01.08.2020

  Nareszcie coś normalnego

 • Nick 01.08.2020

  Nareszcie coś normalnego

 • zośka 30.07.2020

  Czekam na rosyjski bolszyj sklep i zaraz go odwiedzę i zrobię zakupy. Skończcie z tą śmieszną antyreklamą.

 • RusskiHandlarz 29.04.2020

  Torgserwis/Svetofor nie ma w Rosji ani jednego FRANCZYZOWEGO sklepu, ten model biznesowy zakłada, że wynajmuje się pomieszczenie i w nim prowadzi sklep spółki.
  Wynajęty od prawie roku lokal w Częstochowie został prawie w pełni wyposażony, i tak sobie stoi.
  Biuro w Krakowie puste, miało być przeniesione do Warszawy w marcu, w związku z sytuacją na razie go tam nie ma.
  Jak wiemy nie działa strona internetowa, ale akurat do tego Rosjanie po prostu nie mają serca.
  Ciąg dalszy (może?) nastąpi.

 • kminek 29.04.2020

  Hahahha śmieszą mnie wszystkie rusofoby co to krzyczą że nie kupią nic w ruskim dyskoncie. A wiecie dlaczego ?

  Bo jak mięso, jajka, mąka będzie tańsza niż w innych placówkach to każdy Janusz i Grażyna pierwsi polecą na zakupy. I tyle będzie z prawilnego plucia ;)

 • Dark 29.04.2020

  Niech sobie wybiją z głowy. Polecamy niczego nie kupią w ruskich dyskontach.

 • Adam Trzewski 29.04.2020

  Nie tęsknimy. Pijawkom o rodowodzie zielonoludzikowym mówimy stanowcze "NIE"!

 • Niet-niet 29.04.2020

  W rosyjskim sklepie spożywczym nigdy nie zrobię zakupów. Nie ma zaufania do radzieckich produktów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.