13.04.2017/07:35

Dzięki Biedronce akcje Jeronimo Martins podwoiły wartość

Akcje grupy Jeronimo Martins są na najwyższym poziomie od czterech lat i blisko historycznego rekordu. Kosztują 16,67 euro, czyli niecałe 71 zł. To ponad dwa razy więcej niż pod koniec 2014 r. - pisze portal WP Money. O świetnych wynikach całej grupy przesądza mocna pozycja sieci Biedronka.

Akcje spółki Jeronimo Martins cieszą się wielkim zainteresowaniem inwestorów. Dzięki znakomitym wynikom finansowym Biedronki portugalski koncern odnotowuje wzrost zysków o 80%, dzięki czemu inwestorzy nie tylko zyskują na wzroście wartości papierów, ale już za miesiąc mogą też liczyć na sowitą dywidendę - informuje portal WP Money.

Akcje Jeronimo Martins są na najwyższym poziomie od 4 lat, a w ciągu ostatnich nieco ponad dwóch lat inwestorzy zarobili 120% na wzroście wyceny walorów oraz na dywidendach. W 2015 r. grupa zarobiła 1,4 mld zł, a w 2016 r. zysk netto przekroczył 2,5 mld zł, czyli był o prawie 80% wyższy.

Czytaj więcej na www.money.pl

Czytaj także:

Biedronka z potężnym wzrostem sprzedaży w 2016 r.

Jeronimo Martins zainwestuje w tym roku w sieć Biedronka 350 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.