31.03.2017/08:55

Dziś otwarcie Dekady Ciechanów

Dekada Ciechanów, jedenasty obiekt należący do sieci centrów handlowych realizowanych przez spółkę Dekada SA, zostanie otwarta 31 marca 2017 r. To zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne, łączące pasaż handlowy z dworcem autobusowym Mobilis Group PKS Ciechanów.

Dekada Ciechanów będzie pełniła funkcję węzła komunikacyjnego, będąc jednocześnie miejscem przeznaczonym do szybkich, wygodnych zakupów. Obiekt zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii miasta, ul. Sienkiewicza. W zasięgu oddziaływania centrum do 20 minut jazdy samochodem znajduje się 90 tys. osób. Za zarządzanie częścią komercyjną odpowiada spółka Dekada SA, natomiast częścią dworcową – Mobilis Group.

– Dekada Ciechanów to centrum typu convenience shopping center, czyli centrum „wygodne” - przeznaczone do szybkich, codziennych zakupów, które można zrobić przy okazji, po drodze z pracy albo ze szkoły – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada SA. Dzięki integracji centrum z dworcem autobusowym z oferty handlowej skorzystają nie tylko mieszkańcy Ciechanowa i okolic, ale również przyjezdni, co pokazuje, że połączenie handlu z transportem jest dogodnym rozwiązaniem. Możliwość dokonania zakupów w oczekiwaniu na autobus to duży komfort dla pasażerów – dodaje A. Walczak.

– Dworzec PKS połączony z pasażem handlowym to dogodne dla mieszkańców rozwiązanie, które sprawdziło się już w wielu miastach. Dlatego wspólnie ze spółką Dekada SA zdecydowaliśmy się na stworzenie takiego obiektu. Ciechanów jest ważnym punktem na regionalnej i lokalnej mapie przewozów. Cieszę się, że do użytku oddajemy tak nowoczesny i funkcjonalny obiekt. W ten sposób tworzymy w Ciechanowie zróżnicowaną tkankę miejską, przyjazną dla społeczności lokalnej, która przez lata będzie dobrze służyć pasażerom – mówi Paweł Natkowski, Prezes Zarządu PKS Ciechanów.

Projekt Dekady Ciechanów został opracowany z myślą o stworzeniu przyjaznej i wygodnej przestrzeni publicznej, integrującej handel oraz transport. Mieszkańcy Ciechanowa oraz przyjezdni mają możliwość dokonania w centrum szybkich zakupów w drodze z pracy bądź w podróży. Wejścia do poszczególnych sklepów dostępne są z poziomu ulicy, co znacznie poprawia komfort dokonywania zakupów. Osobne wejście, zlokalizowane od strony wiat przystankowych, posiada także Dworzec Autobusowy Mobilis Group PKS Ciechanów, co ułatwi przemieszczanie się pasażerów. W pomieszczeniach dworcowych, o powierzchni blisko 85 mkw., znajdują się m.in. poczekalnia dla pasażerów oraz kasy biletowe.

Dekada Ciechanów to kolejna inwestycja należąca do sieci kilkunastu obiektów handlowych typu convenience shopping center. Projekt centrum w Ciechanowie wykonały biura architektoniczne Air Projekt i Atelier, a generalnym wykonawcą robót była firma eRSbet. Za komercjalizację obiektów sieci Dekada odpowiada BOIG Property Consulting. Projekt dworca autobusowego Mobilis Group PKS Ciechanów, wraz z aranżacją wiat przystankowych, przygotowany został przez pracownię architektoniczną Air Projekt. Projekt wnętrza dworca wykonał architekt Piotr Klecan.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.