15.07.2019/10:03

E.Leclerc inwestuje w Zamościu. Sieć uruchomiła stację paliw i planuje rozwój projektu

W maju br. przy należącym do Grupy E.Leclerc centrum handlowym przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu ruszyła stacja paliw. Firma nie tylko zainwestowała w stację, ale także mocno rozbudowała parking dla swoich klientów. W perspektywie kilku kolejnych miesięcy spółka chce m.in. powiększyć hipermarket.

Henryk Świdnik, prezes E.Leclerc Zamość podkreślił, że inwestycje przynoszą już widoczne efekty. – Stacja cieszy się ogromnym powodzeniem i ściąga nowych klientów do naszego sklepu. Powiększony parking to większy komfort dla kupujących, a także więcej miejsc postojowych w sytuacji pików sprzedaży, z którymi mamy do czynienia np. soboty przed niehandlowymi niedzielami. Wcześniej część klientów nie była w stanie znaleźć miejsca dla swojego auta i odjeżdżała do konkurencji, teraz nie ma już tego problemu.

Prezes zamojskiego E.Leclerca podkreśla, że przeprowadzone inwestycje są częścią większego planu rozwoju obiektu. – Dwa lata temu wyremontowaliśmy i powiększyliśmy nasz hipermarket, to sposób skokowy zwiększyło liczbę klientów. Nasz sklep jest najnowocześniejszą i najlepiej zaprojektowaną placówką handlową w Zamościu. To przełożyło się także na to, że nasz sklep zaczęli odwiedzać nowi klienci, którzy doceniają nie tylko oferowane przez nas niskie ceny, ale także wygodę zakupów, estetyczne wnętrze i szeroką ofertę. Duży parking i stacja paliw dodatkowo zwiększyły atrakcyjność naszego sklepu. Planujemy dalszy rozwój m.in. powiększenie hipermarketu. Chcemy więcej miejsca przeznaczyć pod ofertę przemysłową – podsumowuje Henryk Świdnik.

Grupa E.Leclerc działa w Polsce od 1995. Firma zarządza obecnie w Polsce siecią 44 hiper- i supermarketów, które działają na terenie 15 województw. Przy 20 placówkach działają stacje paliw. Firma zapowiada kolejne inwestycje w stacje paliw i niewielkie przystacyjne sklepiki convenience. Obecnie firma zatrudnia ponad 5000 pracowników. W roku 2018 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,91 mld złotych. Grupa E.Leclerc współpracuje także z regionalną siecią supermarketów FRAC, która ma swoje placówki m.in. w Rzeszowie i Warszawie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.