07.09.2016/16:52

E.Leclerc promuje kuchnię regionalną

W wybranych hipermarketach sieci E.Leclerc w okresie od 6 do 18 września promowana jest kuchnia Pomorza i Kaszub, Warmii i Mazur, Śląska, Kujaw, Mazowsza i Kurpiów. To kolejna odsłona akcji "Nasze regiony mają talent", w ramach której klientom E.Leclerc proponowane są przysmaki z poszczególnych regionów Polski.

Przedstawiciele francuskiej sieci tłumaczą, że głównym założeniem projektu "Nasze regiony mają talent" jest "współpraca z lokalnymi producentami i dostawcami, w celu rozwoju lokalnych rynków, wzmocnienia potencjału gospodarczego regionów i ich rozwoju społeczno-ekonomicznego".

W programie biorą udział przede wszystkim małe i średnie firmy, funkcjonujące często w oparciu o biznes rodzinny, produkujące według tradycyjnych receptur. Są to przedsiębiorstwa z wielu branż: mięsnej, garmażeryjnej, nabiałowej, browarniczej, piekarniczej, cukierniczej, wędliniarskiej, przetwórstwa owoców i warzyw, a także branży kosmetycznej.

- Dzięki akcji "Nasze regiony mają talent" lokalni producenci mają możliwość współpracy z dużym, stabilnym odbiorcą oraz szansę zwiększenia swojej konkurencyjności, poszerzenia produkcji i wzrostu zatrudnienia - podkreśla w komunikacie sieć E.Leclerc.

E.Leclerc posiada obecnie w Polsce 43 sklepach w 39 miastach, na terenie wszystkich województw. Poszczególne sklepy funkcjonują jako odrębne, autonomiczne przedsiębiorstwa. Na ten moment sieć działająca w naszym kraju od 1995 roku zatrudnia ok. 4,7 tys. pracowników. Przychody E.Leclerc w roku 2015 w Polsce wyniosły ok. 2,72 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.