02.01.2020/11:26

E.Leclerc uruchomi 100 sklepów typu second-hand w 2020 r.

Sieć E.Leclerc zamierza rozwinąć w tym roku swój koncept second-handlowych sklepów Leclerc Occasion. Obecnie działa 30 takich placówek, a na koniec roku ma ich być nawet 130.

O zamiarach sieci informuje IGD. Plany rozwoju Leclerc Occasion związane są z ciepłym przyjęciem konceptu przez francuskich klientów. Leclerc Occasion zwykle funkcjonuje wewnątrz hipermarketów E.Leclerc albo tuż przy nich. To format, w którym sprzedawane są produkty przemysłowe, które miały już wcześniej właściciela, ale w dalszym ciągu nadają się do użytku.

Kategorie oferowane w Leclerc Occasion to m.in. sprzęt komputerowy, telefony, aparaty, telewizory, narzędzia, książki, biżuteria, sprzęt AGD, czy artykuły sportowe.

Jak czytamy na IGD, klienci przynoszą do sklepu własne produkty i uzgadniają z obsługą placówki cenę, po jakiej chcieliby sprzedać towar. Produkty są sprawdzane pod kątem potencjalnych defektów. Pieniądze ze sprzedaży oddanych produktów nie są przekazywane bezpośrednio osobom, które je dostarczyły - zamiast tego karta Occasion zasilana jest odpowiednią kwotą. Przy pomocy tej karty można następnie płacić za zakupy w regularnych sklepach sieci E.Leclerc.

Na ten moment nie wiadomo, czy podobny koncept może w przyszłości zagościć w sklepach E.Leclerc poza Francją, w tym w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • niki 02.01.2020

    Coś typu lombard z opcją zakupu barterowego i kartą lojalnościową.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.