19.11.2019/14:43

E.Leclerc we Francji przyspiesza z eliminowaniem plastiku z opakowań

Do 2023 roku plastik zniknie z opakowań marek dystrybutora - sieci Leclerc albo zostanie zastąpiony tworzywem nadającym się do recyklingu. Aby o tym poinformować, firma przygotowała dwa spoty pokazujące jej proekologiczne zaangażowanie – czytamy na francuskim portalu lineaires.com.

Postawa przyjazna środowisku francuskiej sieci handlowej nie jest nowością. Już w 1996 roku E.Leclerc usunął plastikowe torby jednorazowego użytku, rozdawane przy kasach. 23 lata później plastik to wciąż problem, tylko o jeszcze większym wymiarze – globalnym.

Dlatego tym razem firmie chodzi o wyeliminowanie plastikowych opakowań, poczynając od 6000 produktów marek dystrybutora. Inicjatywa przygotowywana już od kilku lat, ale E.Leclerc zamierza teraz ją przyspieszyć. Tam, gdzie jest to możliwe, usuwane są plastikowe opakowania i preferowana jest sprzedaż hurtowa, jako bardziej ekologiczna.

Jak deklaruje dystrybutor, już w 2023 r. 100 proc. opakowań Marque Repere będzie wytwarzanych z resztkowego plastiku nadającego się do recyklingu, gdy alternatywy ekologiczne nie będą opłacalne. Ostateczny termin ustalono na 2021 r. w przypadku produktów żywnościowych marki Bio Village, do pielęgnacji domu Uni Vert i kosmetyków Naïa.

Aby poinformować o swoich planach, sieć rozpowszechni ilustrujące jej zaangażowanie filmiki reklamowe. Redukcja plastiku w opakowaniu Marque Repere jest pokazana w tonach: minus 820 ton chusteczek dla niemowląt, minus 41 ton puszek Our Garden, minus 830 ton plastikowych butelek soku owocowego Jafaden.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.