20.02.2017/07:02

E-paragony od stycznia 2018 r.? Fachowcy mają wątpliwości

Rząd rozpoczął przygotowania do wprowadzenia elektronicznych paragonów. Pod koniec ub. roku Ministerstwo Rozwoju oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) podpisały list intencyjny w sprawie uruchomienia platformy paragonów elektronicznych z kas fiskalnych, umożliwiającej dystrybuowanie ich bezpośrednio do konsumentów. Klienci mają zacząć korzystać z e-paragonów od stycznia 2018 r. Czy to jednak realny termin?

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Andrzej 18.05.2017

  I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują
  znamię na prawa rękę lub na czoło
  i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. [Ap 13,16-13,18]

 • Olek 21.02.2017

  PIS też nie ostrzegał, że będzie łamał konstytucję, że będzie okłamywał wyborców (brak ustawy dla frankowiczów, 500+ miało być na każde dziecko, PIS zlikwidował próg podatkowy zamiast go podnieść, wiek emerytalny miał być od stycznia 2016 - będzie dwa lata później), że będzie luksusowymi limuzynami rozjężdżał Polaków na drogach wybudowanych przez PO, itd. PIS doprowadził do spadku wzostu PKB z 4,3% do 2,7% co oznacza stratę w 2016 roku ze 20 miliardów PLN, współpraca PISu ze Skokami spowodowała straty w wysokości 3 miliardów a więc 5 razy więcej niż Amber Gold. Misiewicz dostał złoty order za wiadomo co a Macierewicz wraz z kierowcą uciekł z miejsca wypadku pod Toruniem a policja się tym nawet nie zainteresowała. PIS zniszczył państow prawa i reputację Polski na świecie.

 • Grzegorz 20.02.2017

  Bardzo PO Nowoczesnemu ostrzegasz przed PISem. Szkoda, że nikt z Was nie ostrzegał przed Amber Gold, dzika reprywatyzacja, mafia paliwowa i wielu innych oszustwach i zlodziejach. Uczciwi ludzie nie muszą się obawiać . Najwięcej krzyczą ci, którzy mają w tym jakiś interes lub nie mają własnego zdania, a są zaslepieni i zatrzeciewieni. Najważniejsze jest dobro Polski i Polaków. Pozdrawiam serdecznie

 • Uważajcie na PIS 20.02.2017

  Jako konsument na pewno nie będę chciał elektronicznych e-paragonów bo nie chcę aby PIS wiedział o mnie wszystko. Tak samo za część zakupów będę płacił gotówką bo chcę zachować choć trochę anonimowości w coraz bardziej totalitarnym i policyjnym państwem jakim staje się Polska. Zachęcam też wszystkich do refleksji nad tym co PIS może zrobić z ich danymi transakcyjnymi jeśli dany Obywatel stanie się niewygodny z jakichś powodów dla władzy balio władza będzie potrzebowała więcej kasy na Misiewiczów i limuzyny (czy samoloty lub pensje) i zacznie szukać kandydatów do płacenia wyższych podatków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.