20.02.2017/07:02

E-paragony od stycznia 2018 r.? Fachowcy mają wątpliwości

Rząd rozpoczął przygotowania do wprowadzenia elektronicznych paragonów. Pod koniec ub. roku Ministerstwo Rozwoju oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) podpisały list intencyjny w sprawie uruchomienia platformy paragonów elektronicznych z kas fiskalnych, umożliwiającej dystrybuowanie ich bezpośrednio do konsumentów. Klienci mają zacząć korzystać z e-paragonów od stycznia 2018 r. Czy to jednak realny termin?

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Andrzej 18.05.2017

  I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują
  znamię na prawa rękę lub na czoło
  i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. [Ap 13,16-13,18]

 • Olek 21.02.2017

  PIS też nie ostrzegał, że będzie łamał konstytucję, że będzie okłamywał wyborców (brak ustawy dla frankowiczów, 500+ miało być na każde dziecko, PIS zlikwidował próg podatkowy zamiast go podnieść, wiek emerytalny miał być od stycznia 2016 - będzie dwa lata później), że będzie luksusowymi limuzynami rozjężdżał Polaków na drogach wybudowanych przez PO, itd. PIS doprowadził do spadku wzostu PKB z 4,3% do 2,7% co oznacza stratę w 2016 roku ze 20 miliardów PLN, współpraca PISu ze Skokami spowodowała straty w wysokości 3 miliardów a więc 5 razy więcej niż Amber Gold. Misiewicz dostał złoty order za wiadomo co a Macierewicz wraz z kierowcą uciekł z miejsca wypadku pod Toruniem a policja się tym nawet nie zainteresowała. PIS zniszczył państow prawa i reputację Polski na świecie.

 • Grzegorz 20.02.2017

  Bardzo PO Nowoczesnemu ostrzegasz przed PISem. Szkoda, że nikt z Was nie ostrzegał przed Amber Gold, dzika reprywatyzacja, mafia paliwowa i wielu innych oszustwach i zlodziejach. Uczciwi ludzie nie muszą się obawiać . Najwięcej krzyczą ci, którzy mają w tym jakiś interes lub nie mają własnego zdania, a są zaslepieni i zatrzeciewieni. Najważniejsze jest dobro Polski i Polaków. Pozdrawiam serdecznie

 • Uważajcie na PIS 20.02.2017

  Jako konsument na pewno nie będę chciał elektronicznych e-paragonów bo nie chcę aby PIS wiedział o mnie wszystko. Tak samo za część zakupów będę płacił gotówką bo chcę zachować choć trochę anonimowości w coraz bardziej totalitarnym i policyjnym państwem jakim staje się Polska. Zachęcam też wszystkich do refleksji nad tym co PIS może zrobić z ich danymi transakcyjnymi jeśli dany Obywatel stanie się niewygodny z jakichś powodów dla władzy balio władza będzie potrzebowała więcej kasy na Misiewiczów i limuzyny (czy samoloty lub pensje) i zacznie szukać kandydatów do płacenia wyższych podatków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.