19.12.2020/09:14

Easy Auchan z kolejnym sklepem w Polsce. Francuski operator rozwija sieć na stacjach BP

Na stacji paliw BP o nazwie "Radość", przy ul. Patriotów 317 w Warszawie, ruszył kolejny sklep Easy Auchan w Polsce. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trwa poszerzanie pilotażu współpracy koncernu paliwowego ze spożywczą siecią.

Pierwszy Easy Auchan uruchomiony został 19 listopada na stacji BP Reduta w Warszawie. Wskazywano wówczas, że w grudniu ruszą jeszcze dwie tego typu placówki.

Easy Auchan to nowy koncept sklepu dedykowany stacjom paliw. Placówki są czynne 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, również w niedziele objęte zakazem handlu.

- Pod marką Easy Auchan na stacjach BP tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę - komentowała Barbara Wiążewska, dyrektor generalna BP Retail w Polsce.

- Współpraca z BP to istotny moment rozwoju naszej sieci - wskazywał Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan w Polsce. - Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym, funkcjonujemy jako hiper- i supermarkety, w formacie sklepów lokalnych-osiedlowych Moje Auchan oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel: łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów - dodaje Gallet.

Współpraca z Auchan to kolejny już sojusz BP z operatorem spożywczym na polskim rynku. Po raz ostatni BP próbowało współpracy z siecią Piotr i Paweł, w 2017 r. Śmiałe plany rozwoju konceptu przystacyjnych punktów convenience Piotr i Paweł Po Drodze jednak nie wypaliły - skończyło się na zaledwie trzech testowych placówkach zamiast zapowiadanych 150 sklepów. Jeszcze wcześniej, w latach 2011-2012, BP prowadziło podobne testy we współpracy z siecią Carrefour. Pilotaż obejmował 10 placówek i został zakończony, gdyż jego rezultaty się mniej pomyślne od założeń.

BP liczy na to, że z kolejnym operatorem spożywczym, czyli Auchan, testy przebiegną lepiej. W sklepach Easy Auchan klienci będą mogli zrobić bieżące zakupy, zaopatrzyć się w przekąski na drogę lub w produkty gotowe do zjedzenia na miejscu, na terenie stacji. W skład oferty wejdzie 1900 produktów, w tym artykuły spożywcze, a także środki chemiczne, produkty bio i wegańskie. Oferta produktowa zawierać będzie ponad 320 produktów marek własnych Auchan, w tym gamę produktów Pewni Dobrego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także