23.09.2016/09:24

eBay kupi Allegro?

Jedną z firm, która przymierza się do zakupu serwisu Allegro, jest amerykański gigant e-handlu eBay – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Według informacji zdobytych przez dziennik, eBay dołączył do grona funduszy inwestycyjnych zamierzających przejąć Allegro od Grupy Naspers. W grę wchodzi kwota 2-2,2 mld dolarów. Według nieoficjalnych szacunków, serwis aukcyjny jest drugim, po Biedronce (39,2 mld zł obrotów) największym sprzedawcą detalicznym w Polsce z obrotami na poziomie 13 mld zł, przy czym zysk netto wynosi ok. 600 mln zł. Dla porównania eBay ma ok. 80 mln dolarów globalnych przychodów, a zysk przekracza 2 mld dolarów.

Allegro istnieje od 1999 r., kiedy holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker założył serwis. Przyjmuje się, że wtedy rozpoczął się polski e-commerce. Dziś ponad 85 proc. kupowanych przedmiotów to rzeczy nowe i sprzedawane po stałej ustalonej cenie. Każdego dnia na Allegro sprzedaje się blisko 760 tysięcy przedmiotów, a społeczność liczy ponad 14 mln użytkowników. Grupa Naspers posiada w Polsce także serwisy Ceneo.pl, OLX.pl, otoDom.pl, otoMoto.pl, PayU.pl, Brainly i Agito.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.