20.01.2017/15:11

EBOiR wesprze rozwój ukraińskiej sieci Rukavychka

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) wesprze rozwój grupy Rukavychka, detalisty zarządzającego 110 sklepami convenience w zachodniej Ukrainie. Kwota pożyczki to ekwiwalent ok. 5 mln USD.

Projekt pomocy ukraińskiemu detaliście jest realizowany w ramach unijnego programu EU4Business Initiative, który przeznaczony jest dla małych i średnich firm z krajów, które mają podpisaną z UE umowę o wolnej wymianie handlowej (Deep and Comprehensive Free Trade Area).

6-letnia pożyczka ma wesprzeć program inwestycyjny sieci Rukavychka, która do końca 2018 r. planuje otwarcie w zachodniej części Ukrainy 42 nowych sklepów. W planach jest także modernizacja i termomodernizacja istniejących placówek oraz rozwój centrum logistycznego.

Projekt uzyska ponadto wsparcie w postaci grantu w wysokości 200 tys. USD, w ramach programu zapobiegania zmianom klimatycznym.

EBOiR jest największym międzynarodowym inwestorem na Ukrainie. Od 1993 r. zainwestował tam ponad 12 mld euro, w 377 różnych projektów biznesowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.