26.09.2020/17:44

Tesco sprzedało trzy działki ze sklepami w Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Co wybuduje na nich Echo?

W pierwszym półroczu Echo Investment zabezpieczyło umowami przedwstępnymi zakup od grupy Tesco trzech doskonale zlokalizowanych nieruchomości z centrami handlowymi pierwszej generacji. Na działkach położonych w Poznaniu, Łodzi i Krakowie może powstać łącznie ok. 240 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, a także biurowej i handlowo-usługowej. Obecnie trwają wstępne prace projektowe i analityczne dotyczące przyszłego zagospodarowania każdego z tych terenów.

Echo Investment zamierza wybudować nawet 4 tys. mieszkań na terenach przejmowanych od Tesco w Łodzi przy ul. Widzewskiej, w Poznaniu przy ul. Opieńskiego oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Przypomnijmy, że Echo podpisało 28 lutego 2020 r. przedwstępne umowy zakupu wspomnianych działek. - Grunty należące do spółek z grupy Tesco są doskonale zlokalizowane i idealnie wpisują się w strategię Echo Investment rozwoju mieszkaniowej części biznesu - zapewnia deweloper, zdradzając, że zamierza przeznaczyć wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok. 4 tys. mieszkań i powierzchnia handlowo-usługowa, a w Krakowie - także powierzchnia biurowa.

Obecnie trwają już wstępne prace projektowe i analityczne dotyczące przyszłego zagospodarowania każdego z tych terenów. Echo Investment zaznacza jednak, że w reakcji na sytuację gospodarczą "przyjęło politykę ostrożniejszego podejścia do rozpoczynania nowych projektów". - Obecnie decyzja o starcie budowy będzie uzależniona od osiągnięcia wyższego niż wymaganego wcześniej poziomu przedsprzedaży mieszkań, co przełoży się na kilkumiesięcznie przesunięcia rozpoczęcia prac na niektórych projektach - zdradza Echo.

Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych, istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment. Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będą funkcjonować bez zmian, tak w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Z kolei obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac.

Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190 tys. mkw. Cena netto wyniesie łącznie co najmniej 42,5 mln euro. Echo zdradza, że zawarcie umów przyrzeczonych powinno nastąpić nie później niż na początku 2021 r., po spełnieniu się warunków zastrzeżonych w umowach przedwstępnych.

Omawiana transakcja jest już kolejną zawartą między Echo Investment a Tesco. Warto przypomnieć, że pod koniec 2019 r. deweloper odkupił od sieci handlowej teren w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej, obok stacji metra Kabaty.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Gość 28.09.2020

    Ogólnie temat mocno odgrzewany. Chyba WH nie mają innych tematów a szkoda, bo dużo się dzieje. Kilka sieci zamyka systematycznie sklepy. Sprzedaż we wrześniu poza elektroniką jest na dramatycznym poziomie, 2 weekendy z kuponami rabatowymi, które w ubiegłych latach napędzały handel teraz zakończyły się klapą. Wrzesień najgorszy od lat i najgorszy od lockdownu. A wszystko to przed nawrotem pandemii. Co ciekawe, wynajmujący inaczej podchodzą do renegocjacji umów a przy nowych idą na daleko posunięte ustępstwa

  • poznaniak84 27.09.2020

    Coś mi tu nie pasuje! Niedawno był komunikat prasowy, że poznański hipermarket Tesco przy ul. Opieńskiego przejmie Kaufland. UOKiK wydawał na to specjalną zgodę. Drugi Kaufland powstanie w miejscu Tesco przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu. Jak to się ma do informacji o budowie mieszkań przez Echo Investment???

  • A inne? 26.09.2020

    Co z niesprzedanymi sklepami Tesco? Do kiedy Tesco będzie w Polsce?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także