24.08.2020/16:38

Edeka zainteresowana hipermarketami Real. Do niemieckiego urzędu antymonopolowego wpłynął wniosek

Niemiecka sieć Edeka chce przejąć aż 72 hipermarkety Real. Niemiecki odpowiednik polskiego UOKiK-u przyjął wniosek w tej sprawie. Portal lebensmittelzeitung.net podaje, że rejestrację pisma potwierdził zarówno urząd, jak i sieć handlowa.

Edeka już wiosną br. podpisała porozumienie z właścicielem Real w sprawie przejęcia 53 oddziałów Real. W ostatnich tygodniach okazało się, że Edeka negocjuje kolejne lokalizacje. Według informacji LZ, sieć sklepów wyraziła zainteresowanie dodatkowymi lokalizacjami Real na początku lipca br. Ostatecznie stanęło na 72 marketach.

Oficjalna rejestracja wniosku została opóźniona. Pierwotnie wniosek planowano złożyć na początku lipca br. 

Konkurent Edeki, Kaufland złożył już w czerwcu w lokalnym urzędzie antymonopolowym wniosek o przejęcie 101 marketów od byłej spółki zależnej Metro. Organ ds. Konkurencji bada obecnie plan połączenia sieci. Proces może trwać do połowy października br.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.