06.04.2021/18:42

Ekspedientki okradały sklep, w którym były zatrudnione. Grozi im do 5 lat więzienia

Pracownice marketu przez 3 lata wynosiły towar ze sklepu nie płacąc za niego. Teraz usłyszały zarzuty kradzieży. Podejrzanych w sprawie jest siedem ekspedientek. Żadna z zatrzymanych nie uniknie konsekwencji prawnych oraz finansowych. Grozi im do 5 lat więzienia – podaje KPP Rawicz.

Właściciel marketu znajdującego się w jednej z wiosek w gminie Rawicz zauważył, że sklep od pewnego czasu przynosi spore straty. Sytuacja przymusiła go do przyjrzenia się bliżej swoim pracownicom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wyciągnięcie wniosku, że znaczna część strat podyktowana jest tym, że to pracujące w markecie kobiety systematycznie okradały swojego pracodawcę.

Rawiccy kryminalni po analizie zebranych dowodów zatrzymali siedem kobiet pracujących w tym markecie. Są one mieszkankami Rawicza gminy Rawicz oraz Wąsosza. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawczyń, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną cześć asortymentu pochodzącego z regałów marketu. Kobiety ukrywały go w rożnych miejscach, między innymi w garażu, piwniczy czy też w tapczanie i w pufach.

Każda z zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży. Jak udowodniono, pracownice okradały swojego pracodawce od 3 lat. Czterem z zatrzymanych kobiet zarzucono kradzież na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych, trzem pozostałym na kwotę około 10 tysięcy. Złodziejkom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, będą one również musiały oddać zarzuconą im kwotę pieniędzy. Zostały one również przez pracodawcę zwolnione dyscyplinarnie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Rumun 07.04.2021

    ciekawe, jakie konsekwencje poniesie Obajtek :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także