02.10.2018/10:49

Ekspert z PAiH: na wiele sposobów wspieramy eksport kosmetyków z Polski

Dysponujemy wieloma formami wsparcia i promocji polskich producentów kosmetyków na rynkach zagranicznych – przekonywał Robert Zawadzki, zastępca dyrektora Departamentu Promocji Gospodarczej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) podczas wystąpienia na VI Forum Branży Kosmetycznej.

Robert Zawadzki, jeden z prelegentów VI Forum Branży Kosmetycznej, opowiadał, jak licznie zgromadzeni na widowni producenci i dystrybutorzy polskich kosmetyków mogą wykorzystać działania reprezentowanej przez niego Agencji do swojej działalności eksportowej. – Nasze główne zadania to promocja Polski i polskich firm na stoiskach informacyjno-promocyjnych w ramach najważniejszych targów oraz innych ważnych wydarzeń branżowych – mówił Robert Zawadzki. Wymienił targi, na których Agencja prowadzi stoiska narodowe. Są to Cosmoprof w Bolonii, Beauty World Middle East w Dubaju oraz Cosmoprof Asia, które odbywają się w Hong Kongu.

- Stoiska narodowe cieszą się dużym powodzeniem, cały czas są tam przedsiębiorcy, odbywają się spotkania. Stoiska efektownie się prezentują i są dobrze wyposażone, dysponujemy m.in. okularami VR i innymi innowacjami technologicznymi, wyświetlamy filmy promocyjne – wymieniał Zawadzki podczas Forum Branży Kosmetycznej, które odbyło się 2 października w Hotelu Marriott w Warszawie.

- Nie możemy też faworyzować żadnego z producentów, ale każda firma może przed targami zgłosić nam inicjatywy, które chciałaby podjąć na stoisku narodowym – dodał ekspert.

Najbliższe wydarzenie branżowe, w którym weźmie udział PAiH to targi Cosmoprof Asia w Hong Kongu. – Organizujemy tam m.in. briefing prasowy, spotkanie z przedstawicielami firmy Alibaba, a także kontakt z ekspertami z Indonezji, którzy opowiedzą polskim przedsiębiorcom o tym, jak uzyskać certyfikat hallal. Uzyskanie tego certyfikatu toruje drogę na rynki azjatyckie, choćby indonezyjski – podkreślił Robert Zawadzki.

Dodał, że w ramach Agencji do końca tego roku w różnych krajach działać będzie ponad 60 biur handlowych zatrudniających 2-3 pracowników oddelegowanych do wspierania polskich przedsiębiorców chcących eksportować kosmetyki na dany rynek. – Pomagają oni w pierwszych krokach ekspansji zagranicznej, m.in. aranżują spotkania, uczestniczą w spotkaniach z kontrahentami, wspierają firmy w prezentacji produktów.

Ekspert przypomniał, że także w kraju nie brakuje inicjatyw cennych dla firm stawiających na eksport. – Najbliższa okazja to Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą, które odbędzie się 25 października. I tam będą eksperci służący poradami – zapewnił dyrektor PaiH.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.