03.12.2019/09:56

Emigranci tęsknią za Biedronką. W Niemczech i Wielkiej Brytanii powstały jej podróbki

Wydaje się, że na emigracji Polacy bardzo tęsknią za sklepami Biedronka, bo powstaje coraz więcej sklepów przypominających rodzime sklepy sieci. Ostatnio „Nasza Biedronka” powstała w centrum Wattenscheid w Niemczech.

W centrum Wattenscheid powstał nowy polski supermarket. Charakterystyczne logo z owadem oraz nazwa bez wątpienia nawiązują do rodzimych Biedronek. W strefie dla pieszych w Wattenscheid wyróżnia się żółto-czerwonym wystrojem a nawet hasłem „codziennie niskie ceny” zapisanym w języku angielskim.

Jeden sklep „Nasza Biedronka” działa od kilku lat w Wielkiej Brytanii w Swindon. Sprzedaje tam polskie towary głównie przebywającym za granicą polskim emigrantom. Sprzedażowym hitem są wędzone wędliny polskiej produkcji, ogórki kiszone i konserwowe, a także typowo polskie towary, jak: kaszanka, biała kiełbasa, opłatki, chleb razowy itp.

Teraz kolejna „Nasza Biedronka” pojawiła się w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Sklep nie jest dyskontem, ale delikatesami, które sprzedają polskie towary. Wewnątrz znajdziemy m.in. rozbudowane stoisko mięsne, z wędlinami i kiełbasami z polski, a także sporym wyborem ryb.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • klient 18.01.2020

    I wreszcie !!!! Szkoda tylko ze nie parkingu !!!

  • ter 03.12.2019

    To co widac na zdjeciu, jest zwyklym sklepem samoobslugowym, a NIE supermarketem. Pora zaczac odrozniac hiper- i supermarkety od dyskontow czy zwyklych sklepow samoobslugowych. Szczegolnie na tym portalu....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.