13.11.2018/09:07

Enterprise Investors zainwestował 100 mln zł w sieć stacji Moya

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, objął znaczący (mniejszościowy) pakiet akcji spółki Anwim, operatora sieci stacji benzynowych Moya. EI zapewnił dofinansowanie spółki oraz wesprze ją w dalszym dynamicznym rozwoju sieci oraz konsolidacji rynku. Wartość transakcji wyniosła 100 mln zł.

Anwim powstał w 1992 r. jako spółka założona przez dwóch przedsiębiorców. Początkowo koncentrował się na hurtowym obrocie paliwem. W 2009 r. Anwim rozpoczął działalność detaliczną pod marką Moya, która obecnie generuje połowę przychodów spółki.

Moya to ogólnopolska sieć stacji benzynowych. Składa się z ponad 180 stacji, atrakcyjnie położonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Stacje w sieci Moya sprzedają paliwa po przystępnych cenach, a ich integralną częścią są nowoczesne i dobrze zaprojektowane sklepy.

W 2017 roku firma Anwim uruchomiła 34 stacje, a z końcem tego roku ponad 200 stacji. Tymczasem w ciągu najbliższych 5 lat firma zamierza podwoić liczbę placówek. W planach są również akwizycje.

Spółka planuje dalej dynamicznie rozwijać sieć i w najbliższych pięciu latach zamierza co najmniej podwoić liczbę stacji. W ubiegłym roku łączne przychody z działalności hurtowej i detalicznej Anwim wyniosły 3,1 mld zł. Spółka zatrudnia 250 osób.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały ponad 1,9 miliarda EUR w 143 spółki działające w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,7 miliarda euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.