07.09.2018/12:44

EPP ma już nieruchomości warte ponad 2 mld euro

EPP, największy właściciel nieruchomości handlowych w Polsce, odnotował wzrost przychodu netto o 45 proc. do 66,2 mln euro. Przejęcie przez EPP pierwszej transzy portfolio M1 powiększyło portfel nieruchomości komercyjnych spółki o 194 tys. mkw, zwiększając wartość portfela aktywów do ponad 2 mld euro. Do 2020 r. firma będzie dysponować łącznie ponad 1 mln mkw powierzchni GLA.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników osiągniętych w I półroczu. Pomimo wprowadzenia ograniczenia handlu w niedziele, nasze zespoły zarządzania aktywami i nieruchomościami były w stanie wypracować wysokie zyski. Sektor handlowy w Polsce jest nadal napędzany przez rosnącą klasę średnią, a współczynnik niewynajętej powierzchni handlowej pozostaje na poziomie poniżej 1 proc. – powiedział Hadley Dean, prezes zarządu EPP.

W I połowie 2018 r. EPP znacznie zbliżyło się do założonego celu skoncentrowania swojej działalności na nieruchomościach handlowych. Udział tego typu obiektów w portfelu EPP wzrósł z 74 proc. w ubiegłym roku do 85 proc. w roku bieżącym, przy wzroście handlowej powierzchni najmu brutto (GLA) do ponad 638 tys. mkw.

– Dobre wskaźniki makroekonomiczne w Polsce, w tym wzrost zatrudnienia, płac i wydatków konsumentów, przekładają się na wzrost konsumpcji i sprzedaży detalicznej. PKB rośnie w tempie znacznie powyżej średniej unijnej i to właśnie Polska pozostanie kluczowym rynkiem w Europie pod względem rozwoju handlu detalicznego w nadchodzących latach – powiedział Hadley Dean.

Po finalizacji przejęcia obiektów M1, do 2020 roku EPP zostanie właścicielem 28 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych. Wszystkie obiekty są położone w lokalizacjach zapewniających dostęp do 40 proc. najbogatszych regionów Polski maksymalnie w 30 minut jazdy samochodem.

Po zamknięciu półrocza EPP przejęło również centrum handlowe King Cross Marcelin o powierzchni 45 tys. mkw w zachodniej części Poznania.

Budowa flagowej inwestycji EPP, czyli warszawskiej Galerii Młociny, przebiega zgodnie z planem, a obiekt jest już wynajęty w 87 proc. Otwarcie galerii zaplanowane jest na wiosnę 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.