06.04.2017/10:37

Espersen migruje do Polski

Borykający się ze stratami rybny potentat przenosi nad Wisłę fabrykę w rodzimej Danii. U nas jednak zaczyna brakować rąk do pracy.

Espersen, duński gigant rybny, przed dwoma laty zdecydował się na przeniesienie produkcji z chińskiego zakładu, m.in. nad Wisłę. Teraz zamyka fabrykę na rodzimym rynku w miejscowości Frederica, co oznacza likwidację 125 etatów – podaje „Puls Biznesu”. Zamykana przetwórnia działała od 42 lat i zajmuje się produkcją dań gotowych. Espersen, który kupił  ją kilka lat temu, nie zdołał wystarczająco poprawić efektywności. „:Pomimo wprowadzenia różnych usprawnień przeniesienie produkcji z Frederiki do Polski oznacza istotną redukcję kosztów (…), co jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności na rynku międzynarodowym” – wyjaśnia firma w komunikacie cytowanym przez Undercurrentnews.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.