16.02.2020/13:30

Euler Hermes: handel detaliczny przoduje na liście bankructw

Z analizy firmy ubezpieczeniowej Euler Hermes wynika, że w ostatnim kwartale wzrosła liczba bankructw dużych przedsiębiorstw, których obroty przekraczają kwotę 50 mln euro. Najwięcej bankructw w 2019 było w budownictwie i handlu detalicznym.

Jak podano w raporcie, Ameryka Północna była kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do globalnego wzrostu liczby poważnych przypadków niewypłacalności. Jednak to Europa Zachodnia pozostała najbardziej dotkniętym upadłościami regionem z 133 poważnymi przypadkami niewypłacalności (w porównaniu z 96 przypadkami w Azji).

Najbardziej dotkniętymi bankructwami sektorami w 2019 roku były handel detaliczny i budownictwo. Sektor energetyczny wyróżniał się zaś najmocniejszym wzrostem liczby dużych przypadków niewypłacalności.

Zsumowane obroty upadłych, dużych przedsiębiorstw na świecie osiągnęły rekordowy wysoki poziom 60,4 mld euro.

Dla przedsiębiorstw oznacza to większe ryzyko efektu domina z niekorzystnymi konsekwencjami dla wrażliwych dostawców w łańcuchach dostaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.