29.06.2016/16:26

Luis Amaral, prezes Eurocash: Marzy mi się pozycja lidera również w detalu

Kierowana przez portugalskiego biznesmena Luisa Amarala spółka Eurocash nosi się z zamiarem przejęcia sieci Żabka. Jak poinformował w środowym wywiadzie dla lizbońskiego dziennika „Jornal de Negocios” Luis Amaral, władze lidera polskiego hurtu planują akwizycję Żabki.

 - Mamy wciąż dużo do zrobienia, aby zrealizować ten cel. Jesteśmy w połowie drogi w jego finalizacji. Ta sieć nie jest jednak jedyną, którą chcielibyśmy nabyć. Istnieją jeszcze inne podmioty, którymi jesteśmy zainteresowani – powiedział Amaral.

Przedsiębiorca przyznał, że Eurocash posiada zasoby finansowe na realizację swoich ambitnych planów w dziedzinie ekspansji na polskim rynku. Przyznał, że jego spółka posiada znikomy dług i jest w stanie powalczyć nawet o przywództwo w całym polskim handlu.

- W chwili obecnej posiadamy około 25 proc. udziałów w polskim hurcie. Kolejna firma w tym gronie ma zaledwie około 6 proc. Marzy mi się jednak pozycja lidera również w detalu. Wiem, że będzie to proces długotrwały, ale nie poddam się w rywalizacji z Jeronimo Martins. Ta grupa jest w tej chwili lepszym i aż dwukrotnie większym graczem niż Eurocash. Nie boję się jednak walki o przywództwo w polskim handlu i nie spocznę, dopóki nie osiągnę tego celu. Wierzę, że w perspektywie najbliższych 10-50 lat moja firma zajmie pozycję lidera polskiego handlu – stwierdził Luis Amaral.

(MZ)

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • żabie udka 30.06.2016

    smacznego panie prezesie amaral!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.