23.09.2019/14:23

Eurocash chce wydawać 30 mln zł rocznie na inwestycje w digitalizację biznesu

Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash zapowiedział, że prowadzona przez niego spółka będzie inwestować 20-30 mln zł rocznie w nowe technologie i transformację cyfrową biznesu. – W kolejnych latach nakłady te będą podobne – dodał Luis Amaral. W ostatnich latach Eurocash zainwestował w transformację cyfrową kilkadziesiąt mln zł.

Grupa Eurocash po uruchomieniu w ubiegłym roku serwisu eurocash.pl, który ma wspierać detalistów w prowadzeniu biznesu, uruchomił właśnie kolejny projekt platformy typu marketplace pod nazwą eurocash.pl Market (kliknij tutaj i przeczytaj więcej na temat tego projektu), dzięki której detaliści będą mogli swobodnie zamawiać produkty oferowane przez hurtownie grupy, ale także indywidualnych producentów z kraju i z zagranicy. W sumie docelowo detaliści będą mogli wybierać  spośród oferty ok. pół miliona dostępnych na platformie produktów. Obecnie platformę marketplace testuje w swoich sklepach 50 detalistów.

Szef Grupy Eurocash podkreślił, ze to dopiero początek rozwoju firmy w obszarze cyfrowym. Dystrybutor pracuje obecnie m.in. nad wprowadzeniem karty lojalnościowej dla sklepów, która może zostać wdrożona w ciągu 12-18 miesięcy, a także uruchomieniem aplikacji mobilnej dla współpracujących z grupą detalistów, która powinna ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy (nawet w grudniu br.).

Jednocześnie Luis Amaral zapowiedział, że firma będzie chciała inwestować nie tylko w narzędzia komunikujące producentów i detalistów oraz Grupę Eurocash z jej klientami, ale także w aplikację dedykowaną konsumentom. – eMarket.pl to skomplikowane narzędzie, które pozwoli na lepszą personalizację oferty ze strony naszych klientów – wskazuje szef Eurocashu.

Luis Amaral podkreślił, że ostatnie 3 lata to był czas intensywnych inwestycji w nowe technologie i cyfryzację naszego biznesu. – Stworzyliśmy unikalne narzędzia, których nie ma na żadnym europejskim rynku. Są one szansa na budowanie przewag konkurencyjnych przez naszych klientów. Jest to nasza misja i będziemy ją kontynuować – tłumaczy prezes Grupy Eurocash.

Grupa Eurocash to największa firma w Polsce zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 15 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Póki czas, póki czas, póki czas, nie po układa nas 24.09.2019

    Szykują się zwolnienia PH ktoś już to policzyl. Ich trud i czas swojego życia jaki włożyli w rozwój tego biznesu (8 godzin to utopia wolne weekendy rowniez) zostaną odpowiednio gratyfkkowane. Oszczędności już przeliczone. Póki czas, póki czas, póki czas, nie po układa nas Taki los, taki los, taki los w życiu nie jeden cios

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.