27.07.2016/11:55

Eurocash i Foodmakers utworzą wspólną spółkę dystrybucyjną

Eurocash oraz Foodmakers otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie wspólnie zarządzanej spółki joint-venture. Nowy podmiot ma prowadzić działalność w zakresie usług logistycznych, które będą świadczone dla produktów convenience - spożywczych produktów chłodzonych, zapakowanych w sposób umożliwiający konsumentom niezwłoczne spożycie lub skrócenie czasu przygotowania do spożycia.

Eurocash, spółka dominująca w grupie kapitałowej Eurocash, koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sieci hurtowni niewyspecjalizowanych oraz hurtowni specjalizujących się w dystrybucji napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i produktów impulsowych oraz innych produktów żywnościowych i nieżywnościowych. W niewielkim zakresie grupa Eurocash prowadzi także działalność na rynku detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Wśród marek znajdujących się w portfolio Grupy Eurocash znaleźć można m.in. Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek, 1minute, ABC, Euro Sklep czy InMedio. Grupa posiada także pakiet akcji e-sklepu Frisco.pl oraz jest w trakcie przejmowania Eko Holdingu (czeka na zgodę UOKiK).

Foodmakers to spółka, która nie prowadzi działalności operacyjnej. Firma należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Wojciecha Mroza.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 5 27.07.2016

    Ktoś jeszcze ogarnia strukturę Eurocashu? Bytów tam a bytów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.