19.05.2017/10:11

Eurocash i Społem mają już 312 supermarketów Gama

Spółka Partnerski Serwis Detaliczny z Grupy Eurocash zarządza we współpracy ze spółdzielniami Społem prawie 700 sklepami, w tym 312 pod szyldem Gama. Gama funkcjonuje też w wersji Gama Mini i Gama Expresowe Zakupy.

W Olsztynie przy ul. Augustowskiej 3 w miejscu naszej dawnej hurtowni ruszyła właśnie 312 placówka sieci Gama. Jego powierzchnia użytkowa to około 600 m kw. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. Koszt całej inwestycji to około 2,7 mln zł.

W ten sposób w najbliższym czasie przebranżowione zostaną kolejne cztery PSS-owskie supermarkety, m.in. w Mrągowie. W planach mamy również wybudowanie kolejnego supermarketu pod szyldem „Gama”, przy ul. Jagiellończyka w Olsztynie.

Jak podkreśla Stanisław Tunkiewicz, prezes PSS Społem Olsztyn, która zarządzać będzie nowym sklepem, uruchomienie Gamy, to pierwszy punkt w nowej strategii regionalnej spółdzielni. Prezes w rozmowie z gazeta.pl podkreśla, że dzięki tym zmianom możemy nawiązać walkę z konkurencją, głównie z zagranicznymi dyskontami. Działając wspólnie z innymi spółdzielniami w jednych strukturach Społem w Olsztynie ma lepszą pozycję w rozmowach z hurtownikami dotyczących zakupu towaru, a tym samym może zaoferować klientom tańszy produkt w tej samej jakości. Co wcześniej było to trudne, czasami wręcz niemożliwe.

Sieć Gama założyło 85 z około 300 spółdzielni działających na terenie kraju. Należy jednak zaznaczyć, że sieć sklepów jest rozwijana w ramach spółki Partnerski Serwis Detaliczny z Grupy Eurocash, spółdzielnie są udziałowcami PSD.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.