15.01.2017/12:22

Eurocash myśli o wyjściu za granicę. Grupa chce nadal przejmować sieci handlowe

Według Jacka Owczarka członka zarządu Grupy Eurocash, dystrybutor widzi na polskim rynku jeszcze duże możliwości rozwoju i  miejsce na „wiele potencjalnych projektów”. Jednak jak mówi „Parkietowi” gdy w pewnym momencie potencjał do wzrostu w Polsce wyczerpie się, wtedy firma będzie szukać nowych wyzwań, m.in. na innych rynkach. Na razie jednak jest to odległa przyszłość.

Jednak jak wyjaśnia „Parkietowi” Jacek Owczarek „wyjście za granicę jest jedną z opcji, ale alternatywą może być też rozszerzenie naszego biznesu o inne branże.” Podkreśla, że Eurocash nie ma ambicji, aby być w każdym państwie na świecie i myśli raczej o wejściu do drugiego kraju i powtórzeniu sukcesu z Polski. „Nie musi to być rynek sąsiadujący z Polską, ważne, aby jego cechy wpisywały się w model działania Grupy.

Jacek Owczarek tłumaczy w rozmowie z „Parkietem”, że o ile Grupa Eurocash ma ograniczony potencjał do konsolidacji, to nadal widać duże możliwości do akwizycji na rynku detalicznym. W przyszłości Eurocash nie planuje dużych akwizycji w hurcie, w tym obszarze będą to przejęcia „punktowe" – na lokalnych rynkach lub w kategoriach, w których pozycja spółki jest relatywnie słabsza.

Przedstawiciel Grupy Eurocash podkreślił także, że wydana przez UOKiK zgoda na przejęcie sieci Eko Holding kończy nieuzasadnione sugestie, że Eurocash ma ograniczone pole do przejęć. Powiedział „Parkietowi”, że Grupa nie widzi powodów dla których UOKiK miałby blokować podobne transakcje, a głównym czynnikiem decydującym o tym, czy do danej transakcji dojdzie będzie cena i jakość danego aktywa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.