02.04.2021/09:52

Eurocash rozważa sprzedaż aktywów - to jedna z opcji strategicznych leżących na stole. Grupa szuka partnera aby móc rozwijać biznes

Zarząd Grupy Eurocash poinformował o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych strategicznych opcji rozwoju. Zrobił to dopiero teraz, choć sam proces rozpoczął się w styczniu. Spółka pozyskała doradcę strategicznego, a następnie rozpoczęła proces identyfikacji i potencjalnego wyboru optymalnych opcji strategicznych. Lista dostępnych opcji „nie wyłącza zbycia aktywów”.

 

W dniu 28 stycznia 2021 r. zarząd Grupy Eurocash podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych rozwoju i w tym celu w dniu 29 stycznia 2021 r. podpisał umowę z doradcą strategicznym oraz zaangażował do procesu lub zawarł umowy z doradcami finansowymi i komercyjnymi, którzy pomogą spółce w identyfikacji i potencjalnym wyborze optymalnych opcji strategicznych. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój Grupy, prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy spółki.

Spółka przeanalizuje różne scenariusze, w tym m. in. ewentualne pozyskanie nowych inwestorów dla całej firmy lub wybranych segmentów jej biznesu. W grę wchodzi także reorganizacja Grupy w celu dalszego uporządkowania jej struktury.

„Powyższa lista opcji nie jest zamknięta i nie wyklucza uwzględnienia innych, niewymienionych powyżej opcji, jeżeli takie pojawią się w wyniku realizacji przeglądu, nie wyłączając zbycia aktywów.” – informuje Eurocash.

Spółka tłumaczy ponadto, dlaczego opóźniła publikację tej kluczowej z punktu widzenia akcjonariuszy informacji o decyzji, podjętej 28 stycznia. „(…) upublicznienie informacji o rozpoczęciu procesu przeglądu szeregu możliwych opcji strategicznych mogłoby źle wpłynąć na proces analizy poszczególnych opcji i wybór najwłaściwszej z punktu widzenia Spółki. Nie ma też pewności czy potencjalnie rozważane opcje strategicznego rozwoju w rzeczywistości nie wpłynęłyby negatywnie na rozwój i wizerunek Spółki. Konsekwentnie informacja o rozpoczęciu procesu bez wstępnej analizy opcji mogłaby wywołać spekulacje wśród interesariuszy spółki i negatywnie wpłynąć na toczące się wówczas projekty.” – wyjaśnia Eurocash.

Po analizie powyższych wyników prac i analiz, 2 kwietnia 2021 r. zarząd podjął uchwałę o kontynuacji przeglądu potencjalnych opcji strategicznych rozwoju Grupy Eurocash.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

20 komentarzy

 • do NOP 08.04.2021

  Chyba najbardziej celny komentarz ze wszystkich.

 • Dark 08.04.2021

  A oni już sami w tym bałaganie ustalili czy są hurtownikiem, czy detalistą?

 • eloreg 06.04.2021

  To było do przewidzenia już 10 lat temu. Wszyscy wiedzieli, że zmienia się strukturalnie rynek i nie ma miejsca na taką formę dystrybucji.

 • Bajtek 06.04.2021

  To kolos na glinianych nogach . Przeinwestowali a zarazem nie wspolpracowali z ich zrodlem zysku czyli ajentami sklepow - dajac im wysokie ceny i zero wsparcia . Portugalczycy przegrali .

 • Eurocash 06.04.2021

  Luis i cała reszta pseudo znawców rynku handlowego z EC , polecam artykuł o ilości sklepów Dino w Polsce . Tam się pracuje i robi handel !!,A nie gada głupoty o różnorodności w wygodzie sklepów itp.

 • Poznaniak 05.04.2021

  W przypadku tak dużych i różnorodnych graczy, to nic nowego. Rynek nie lubi prozni, akcjonariusze i wlasciciele stagnacji. Będzie to nowe rozdanie dla tej grupy lub celowy początek czegoś nowego. Świat handlu się zmienia więc i EC musi.

 • Strach 04.04.2021

  Co teraz będzie z Frisco? :(

 • NOP 03.04.2021

  Poraz pierwszy Luis, Pedro i Rui przyznali że ponieśli porażkę.
  Portugascy Menadzerowie którzy od wielu lat liczyli na to że zwładną polskim handlem zrozumieli że Dino i Biedra ich zjadło:). Wyrazy wspołczucia dla Lewiatana, ABC, ITP :)

 • jolen 03.04.2021

  postępowanie układowe?

 • Kris 03.04.2021

  Państwo potrafi dorzucić 2 mld do TVP, to teraz dorzuci do EC kolejne i będzie podstawa do tworzenia państwowego molocha hurtowego, no i początek państwowych sieci sklepów. To takie przemyślenia. Jestem absolutnie przeciw takiego upaństwowienia

 • Kris 03.04.2021

  Państwo potrafi dorzucić 2 mld do TVP, to teraz dorzuci do EC kolejne i będzie podstawa do tworzenia państwowego molocha hurtowego, no i początek państwowych sieci sklepów. To takie przemyślenia. Jestem absolutnie przeciw takiego upaństwowienia

 • AteeMm 02.04.2021

  Tak to bywa, jak firma chcąc się rozwijać, być może nieswiadomie kopie sama pod sobą dołki.
  Mowa tu miedzy innymi o sklepach ABC, oraz innym BU, ABC na kołach. Jeden BU wyklucza się z drugim. Niby idea ABC na Kołach jest ok, ale niestety stacjonarne sklepy partnerskie, tracą obroty.
  Informacja o zbyciu aktywów, najprawdopodobniej bardzo osłabi akcje Eurocash'u, co da większe możliwości zakupu akcji dla nowych akcjonariuszy, bądź tych, którzy te akcje już posiadają. Firma szybko posiądzie nowy kapitał do dalszych inwestycji..

 • Insidder 02.04.2021

  To dopiero początek dobrych wiadomości,wiem co piszę

 • zawer 02.04.2021

  skończyło się rumakowanie

 • FanMazgaja 02.04.2021

  Po kiego skupowali te wszystkie sieci? Żeby teraz ucieć w postępowanie restrukturyzacyjne?

 • nick fury 02.04.2021

  skonsolidować co się dało a później oddać w ręce tych którzy na to czekają... taki mały geszeft żeby rozmontować resztki polskiego handelku...

 • Zibizo 02.04.2021

  Przeinwestowania.frisco,abc,itp.

 • Zibizo 02.04.2021

  Przeinwestowania.frisco,abc,itp.

 • fryc 02.04.2021

  w swoim czasie zarobili,teraz czas się pakować.potem przyjdzie czas na makro i selgros

 • to koniec 02.04.2021

  skoczył się sen o potędze

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także