07.09.2016/18:30

Eurocash pracuje nad nowym konceptem sklepu Abc dla placówek alkoholowych

Grupa Eurocash pracuje nad nowym konceptem sklepu. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl placówka ma roboczą nazwę "Abc Alko" i będzie dedykowana sklepom z alkoholem. Za kilka miesięcy ruszą pierwsze placówki testowe.

Pierwsza placówka "Abc Alko" powinna pojawić się na rynku na początku przyszłego roku. - Chcemy uruchomić ok. 5 placówek testowych dla tego konceptu, które pozwolą nam wspólnie z naszymi klientami wypracować docelowe rozwiązania – mówi portalowi wioadomoscihandlowe.pl Łukasz Chady, dyrektor Sieci Sklepów Abc.

- Nowy koncept jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. - Jest wiele sklepów, które już teraz specjalizują się w sprzedaży alkoholu i nie chcą zmieniać swojego profilu, a jednocześnie chętnie działałyby w ramach sieci – pod wspólną marką i konceptem marketingowym, a jednocześnie zachowując niezależność. Są także sklepy z alkoholem, które już działają w ramach sieci Abc, ale nie chcą wprowadzać pełnej wizualizacji charakterystycznej dla sieci, ponieważ chcą zachować obecną tożsamość – wyjaśnia Łukasz Chady.

I dodaje: - Na rynku działa wiele placówek handlowych do 40 mkw. Samodzielnie nie są w stanie przetrwać na rynku. Nie mogą także przy tej wielkości efektywnie działać jako sklepy spożywcze, a tym samym muszą się wyspecjalizować, np. idąc bardziej w handel alkoholem, zamieniając się w sklepy piekarnicze, czy mięsne.

Właśnie dlatego Eurocash zamierza stworzyć koncept sklepu Abc wyspecjalizowanego w sprzedaży alkoholi, który nie tylko obejmie sklepy alkoholowe, ale także da możliwość wyspecjalizowania się innym małym sklepom w sprzedaży tego rodzaju asortymentu. - Presja ze strony dyskontów jest tak duża, że specjalizacja to jedna z możliwości przetrwania dla mniejszych sklepów – podsumowuje dyrektor Sieci Sklepów Abc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.