28.02.2019/10:08

Eurocash: Projekt „Świeże” wyszedł na plus szybciej od oczekiwań Grupy

Projekt „Świeże” przyniósł ponad 600 mln zł przychodów i osiągnął próg rentowności. Innowacyjne formaty detaliczne wciąż jeszcze na minusie, ale inwestycje przynoszą już widoczne efekty.

Na bieżącą rentowność Grupy Eurocash ujemnie wpływa segment Projekty, który obejmuje inwestycje w rozwój innowacyjnych formatów detalicznych, takich jak Duży Ben, abc na kołach oraz Kontigo. W segmencie uwzględniony jest również Projekt „Świeże” – dystrybucja wysokiej jakości owoców, warzyw, mięsa i wędlin – który jest już kolejnym projektem osiągającym próg rentowności. Wcześniej próg ten przekroczyły projekty Faktoria Win i PayUp.

Projekt „Świeże” w minionym roku przyniósł 606 mln zł sprzedaży, co oznacza wzrost o 24 proc. r/r. Projekt osiągnął próg rentowności już w trzecim kwartale – znacznie szybciej od pierwotnych oczekiwań Grupy Eurocash. Dzięki temu, negatywny wpływ segmentu Projekty na skonsolidowany wynik EBITDA w minionym roku był mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł -41 mln zł, co oznacza poprawę o 11 mln zł w porównaniu z 2017 r.

– Możemy śmiało powiedzieć, że rok 2018 był bardzo dobrym okresem dla podstawowej działalności Grupy Eurocash. Bez uwzględnienia kosztów integracji EKO i Mila oraz kosztów związanych z nowymi projektami, nasze ubiegłoroczne wyniki finansowe były jednymi z najwyższych w naszej historii. Bieżące wyniki skonsolidowane znajdują się pod wpływem inwestycji, które w przyszłości jeszcze mocniej wzmocnią konkurencyjność naszych klientów. Widzimy, że nasza praca stopniowo przynosi efekty, dlatego konsekwentnie realizujemy plany Grupy, nawet jeśli po drodze nie notujemy wzrostu zyskowności – stwierdził Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.