02.12.2020/23:35

Eurocash ratuje firmę Sfinks. Dystrybutor będzie sprzedawał dania gotowe produkowane przez operatora gastronomicznego

Spółka Sfinks Polska i Grupa Eurocash podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie dystrybucji gotowych produktów spożywczych produkowanych według receptur i pod markami firmy Sfinks. Dania gotowe trafią do hurtowni i sieci handlowych działających w ramach grupy.

Produkty pod marką Sphinx będą wytwarzane w zakładach produkcyjnych podwykonawców Sfinks według ściśle określonych norm i receptur firmy Sfinks. Eurocash przysługuje prawo wyłączności w zakresie dystrybucji produktów w sklepach spożywczych należących do poznańskiego dystrybutora. Jednak w sytuacji braku osiągniecia wolumenu zakupów na poziomie 5 mln zł w okresie 12 miesięcy obowiązywania umowy, wyłączność wygasa.

Umowa została zawarta na okres trzech lat, począwszy od złożenia przez Eurocash pierwszego zamówienia z zastrzeżeniem, że okres pierwszych trzech miesięcy jej obowiązywania jest okresem pilotażowym współpracy i w tym czasie każda ze stron może ją rozwiązać bez podania przyczyny.

Zawarcie umowy jest jednym z działań podejmowanych przez spółkę Sfinks Polska w związku z pandemią COVID-19 i wprowadzeniem związanych z nią ograniczeń dla branży gastronomicznej, ukierunkowanym na ograniczenie spadku sprzedaży.

Spółka Sfinks Polska zapewnia, że umowa została podpisana z intencją wieloletniej współpraca. Jednak z uwagi na obszar współpracy którego dotyczy, a co do którego Sfinks rozpoczyna działalność, istnieje jednakże ryzyko jej zakończenia w okresie pilotażowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także