13.03.2020/07:52

Eurocash reaguje na koronawirusa. Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw priorytetem

- W obliczu zagrożeń, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa, kluczowe dla nas jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw żywności - podkreśla Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

Jak wskazuje, firma "wdraża regulacje i zasady określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego", jak również "współpracuje z GIS przy opracowaniu szczegółowych wytycznych dla naszej branży.

- Około 10 proc. żywności sprzedawanej w polskich sklepach przechodzi przez nasze centra dystrybucyjne i hurtownie, dlatego zamierzamy zrobić wszystko, co będzie możliwe, aby utrzymać zaopatrzenie naszych klientów w artykuły żywnościowe - zaznacza Jacek Owczarek.

W raporcie finansowym podsumowującym rok 2019 zarząd Eurocash wskazuje: "Uważamy, że zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i obecną sytuacją w Polsce wpływ koronawirusa nie jest traktowany jako zdarzenie po dniu bilansowym istotnie wpływające na dane finansowe na dzień 31 grudnia 2019 roku. Uważamy ponadto, że dalszy potencjalny wpływ koronawirusa na wyniki finansowe spółki i grupy jest na dzień niniejszego oświadczenia bardzo trudny do przewidzenia".

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Arto 21.03.2020

    Gosc zanim zaczniesz się wypowiadać, sprawdź dokładniej temat. Delikatesy działają jako franczyza. Prawie każdy sklep ma swojego właściciela i Delikatesy nie mieszają się do tego, jak tam zarządza. Jakieś wytyczne organizują, organizują promocje itd. ale to właściciel franczyzy zaopatruje sklep w towary jak i środki higieny. Więc co w tym dziwnego, że sklepy na własną rękę muszą organizować środki? Płyny do mycia podłóg na co dzień też sami kupują i nikt afery póki co nie robił.

  • Gosc 21.03.2020

    Centrala delikatesow centrum słabo. Sklepy na własną rękę muszą kupywac rękawiczki czy to te foliowe do pieczywa czy to te gumowe dla personelu. Nawet środki dezynfekujące dopiero ostatnio są dostarczane.. Brak osłon na kasach. Kasierki chcą urlopu. Brak pełnej obsady na sklepach..

  • Sigma 14.03.2020

    Po prostu należy zwiększyć w ofercie liczbę wyrobów sterylizowanych. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.