19.08.2016/09:36

Eurocash traci w formacie cash & carry

Dynamika sprzedaży like-for-like dla stałej liczby hurtowni Eurocash Cash&Carry wyniosła -1,28 proc. w drugim kwartale oraz -2,57 proc. w pierwszym półroczu 2016 r. - podała spółka.

Całkowita sprzedaż towarów w formacie cash & carry do odbiorców zewnętrznych wzrosła natomiast o 1,81 proc. w drugim kwartale i o 0,39 proc. w pierwszym półroczu. Wyniosła ona w tych okresach, odpowiednio, 1,16 mld zł i 2,15 mld zł.

Udział sklepów abc w całkowitej sprzedaży cash&carry wyniósł w drugim kwartale 61,47 proc. oraz 61,76 proc. w pierwszym półroczu bieżącego roku. Na koniec czerwca pod szyldem abc działało w Polsce 7993 sklepów.

Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. Grupa Eurocash posiadała łącznie 189 hurtowni. Liczba ta uwzględnia trzy hurtownie Batna.

Czytaj także:
Grupa Eurocash poprawiła wyniki w pierwszym półroczu

Jeśli ten artykuł był interesujący zapisz się na codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Bądź na bieżąco! Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.