17.06.2020/13:31

Eurocash zapowiada zwolnienia grupowe

Grupa Eurocash zawarła porozumienie z pracownikami, które pozwoli firmie zwolnić tysiąc osób w ciągu najbliższych dwóch lat. To efekt restrukturyzacji biznesu.

O sprawie pisze „Puls Biznesu”, który podkreśla, że dystrybutor przy okazji pandemii koronawirusa zatrudnił blisko 1,2 tys. nowych osób do początku czerwca. To głównie pracownicy sklepów, centrów dystrybucyjnych oraz hurtowni.

Eurocash będzie jednak również zwalniał. Na początku czerwca zawarto porozumienie, które pozwoli grupie zwolnić do tysiąca pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat. – Niektóre z naszych biznesów są w trakcie procesów konsolidacyjnych, inne muszą przejść procesy restrukturyzacyjne – jak np. jednostka zajmująca się zaopatrzeniem gastronomii – mówi gazecie Jan Domański, rzecznik Eurocashu.

Grupa podkreśla, że limit tysiąca osób raczej nie zostanie wykorzystany, ale zapewnia on firmie elastyczność i możliwość szybkiego reagowania. Podkreśla jednocześnie, że praktyką firmy jest, że na nowe stanowiska w pierwszej kolejności rekrutowani są dotychczasowi pracownicy. Może się zatem okazać, że część zwalnianych osób zostanie przydzielonych do innych zadań.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mirek 18.06.2020

    Walić Eurosyf. 10 lat pracy i wszystko jak krew w piach.. Wyrzucony jak śmieć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.