18.05.2017/21:55

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju inwestuje 25 mln euro w sieć Żabka

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestuje nawet 25 mln euro w spółkę Żabka Polska, która rozwija sieć sklepów pod szyldami Żabka i Freshmarket. Środki mają zostać przeznaczone na wdrożenie rozwiązań z obszaru zielonych innowacji.

Spółka Żabka Polska, która zarządza największą w Polsce siecią 4600 sklepów typu convenience, została niedawno przejęta przez fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners. Poprzednim właścicielem sieci był fundusz Mid Europa Partners.

Fundusze z EBOiR mają wesprzeć system zarządzania Żabką i przyczynić się do ustanowienia norm z zakresu "zielonych innowacji" poprzez inwestycje przyjazne środowisku. Docelowo ma to wesprzeć konkurencyjność sieci Żabka.

Inwestycja jest zgodna z koncepcją EBOiR, która zakłada, że dobrze funkcjonująca gospodarka rynkowa powinna być konkurencyjna, dobrze zarządzana, przyjazna dla środowiska i elastyczna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.