14.02.2017/17:45

Ewakuacja sklepów Biedronka w Warszawie. Alarm bombowy w 105 punktach sieci!

Z powodu zgłoszenia o możliwości podłożenia niebezpiecznego ładunku, stołeczna policja prowadzi przeszukania w 105 sklepach sieci Biedronka w Warszawie. Kierownicy dwóch placówek zdecydowali o ich zamknięciu i ewakuacji klientów oraz pracowników.

Z informacji przekazanych naszej redakcji przez asp. Rafała Retmaniaka z Komendy Stołecznej Policji wynika, że funkcjonariusze musieli zareagować na informację, iż w jednym z marketów może znajdować się niebezpieczny ładunek. – Nie jest to informacja wiarygodna, ale zgodnie z procedurami wysłaliśmy patrole do każdego ze sklepów. Ze względu na dużą liczbę punktów, wynoszącą około 105, zaangażowali się w to policjanci z patroli pieszych, drogówki i dzielnicowi. Póki co nie znaleziono ładunku – mówi asp. Rafał Retmaniak. Podkreśla, że nie ma powodu do obaw.

Pytany, czy prawdziwe są pogłoski o ewakuacji Biedronek zaznacza, że to nie policjanci, a kierownicy dwóch placówek – na ul. Przy Agorze i Powstańców Śląskich – zdecydowali o ich czasowym zamknięciu i ewakuacji klientów oraz pracowników.

Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. potwierdziło, że "14 lutego w godzinach popołudniowych zostaliśmy poinformowani przez stołeczną Policję o anonimowym zgłoszeniu dotyczącym ładunku wybuchowego na terenie jednego z naszych sklepów w Warszawie."

"Bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla naszej firmy najważniejsze. Dlatego też natychmiast poinformowaliśmy o tej sytuacji naszych pracowników i niezwłocznie podjęliśmy współpracę z Policją, która aktualnie weryfikuje bezpieczeństwo naszych stołecznych sklepów. Z tego powodu część placówek została czasowo zamknięta. Aktualnie nie posiadamy żadnych informacji, które potwierdziłyby autentyczność anonimowego zgłoszenia."

Przedstawiciele JMP podkreślają, że firma pozostaje w stałym kontakcie z Policją i udostępni funkcjonariuszom wszelkie niezbędne informacje i materiały, które mogą pomóc w prowadzonym postępowaniu. Decyzja o ponownym otwarciu czasowo zamkniętych sklepów zapadnie w porozumieniu z Policją, po całkowitym wykluczeniu zagrożenia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.