21.05.2020/09:04

Facebook Shops powalczy z Amazonem. Platforma daje firmom możliwość uruchomienia e-sklepów

Firmy posiadające swoją stronę na Facebooku, mogą dodać do możesz dodać do niej sklep. Sekcja ta służy do prezentowania oferowanych produktów i nawiązywania kontaktów z większą liczbą klientów – zachęca serwis społecznościowy.

„Mimo że każda firma może mieć sklep, funkcja ta jest najlepsza dla handlowców, sprzedawców detalicznych i sklepów internetowych. Polecamy ją firmom, które sprzedają odzież, dodatki (łącznie z torebkami i walizkami), wyposażenie wnętrz i produkty dla niemowląt i dzieci. Jednak inne rodzaje firm także mogą korzystać z tej karty, żeby dotrzeć do większej liczby osób na Facebooku.” – zachęca serwis.

Firmy mogą dowolnie dodawać produkty do swojego sklepu, bez limitów. Produkty można podzielić na różne kolekcje, co ułatwia klientom przeszukiwanie sklepu według kategorii. Klienci mogą wysyłać do sklepu na stronie wiadomości z pytaniami. Przedsiębiorca może zobaczyć liczbę wyświetleń, kliknięć i zakupów dotyczących poszczególnych produktów.

Nowa funkcjonalność portalu pozwala prezentować fizyczne produkty na sprzedaż. Sklepy są dedykowane m.in. dla firm prowadzących sprzedaż detaliczną, np. ubrań, dodatków, produktów dla dzieci czy mebli.

Założony przez firmę katalog produktów jest kontenerem dla wszystkich artykułów, które można promować na Facebooku, Instagramie, w Marketplace, Messengerze i Audience Network. Katalogi zawierają informacje o każdym produkcie, m.in.: nazwę, cenę, obraz, dostępność i asortyment. Informacje o katalogu może pobierać wiele typów reklam i kanałów sprzedażowych.

Po utworzeniu nowego sklepu na swojej stronie na Facebooku, serwis automatycznie utworzy dla niego katalog. Katalog jest połączony ze sklepem i przechowuje dane dotyczące produktów na sprzedaż. Ze sklepem można jednorazowo powiązać tylko jeden katalog, jednak katalogi można przełączać.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kinjin 04.06.2020

    Rok to już dziala

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.