13.08.2020/15:38

Ferrero rusza z realizacją dwóch nowych inwestycji w Polsce

Firma Ferrero Polska podpisała ze spółką Eiffage Polska Budownictwo kontrakt na realizację dwóch inwestycji na terenie zakładu produkcyjnego w Belsku Dużym k/Grójca. Włoski koncern systematycznie od kilku lat rozwija swoją fabrykę w Polsce.

W ciągu 8 miesięcy Eiffage ma wybudować budynek socjalno-biurowy o powierzchni 3,4 tys. mkw. powierzchni z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego niemal 3,8 tys. mkw. powierzchni, wraz z infrastrukturą. Na terenie fabryki powstanie też nowy magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi.

Zgodnie z założonym harmonogramem prace powinny zakończyć się do końca maja 2021 roku, jednak jeszcze w grudniu tego roku przestrzeń hali preparacji ma być gotowa na przyjęcie do składowania specjalistycznych maszyn.

Fabryka Ferrero w Belsku Dużym działa nieprzerwanie od 1997 roku. Zakład produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w ponad 70 krajach świata. Odpowiada między innymi za globalną produkcję batonów Kinder Bueno White.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także