07.10.2020/16:44

Ferrero przejmuje dużego producenta ciastek premium

Firma powiązana z Ferrero podpisała umowę na zakup dwóch zakładów brytyjskiego producenta ciastek. Sfinalizowanie umowy spodziewane jest w najbliższych miesiącach.

Spółka CTH, powiązana z Ferrero, kupiła przedsiębiorstwa produkcji ciastek marki Fox’s i marek własnych od Northern Food Grocery Group Limited. W transakcji firma przejmie dwa zakłady produkcyjne w Kirkman i Batley.

Sprzedawana działalność wygenerowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedaż na kwotę około 157 milionów funtów. W ramach umowy przejęto również długoterminowe transakcje z kilkoma klientami.

NFGG to producent luksusowych ciastek, między innymi marki Fox’s i Rocky. Historia firmy na brytyjskim rynku ciastek sięga roku 1853, ma ona bogatą tradycję i jest znaną konsumentom marką o wiodącej pozycji we wszystkich segmentach kategorii ciastek.

To przejęcie ma umożliwić spółce powiązanej z Ferrero zwiększenie obecności w kategorii luksusowych ciastek premium, w nawiązaniu do wcześniejszego przejęcia marki ciastek Delacre oraz Grupy Kelsen.

Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w najbliższych miesiącach, z zastrzeżeniem spełnienia normalnych warunków i uzyskania pozwoleń organów regulacyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także