23.02.2023/17:36

Find your way – innowacje Wanzl na rok 2023 (premiera na targach EuroShop)

Rynek handlu detalicznego wciąż przechodzi ogromne zmiany. Testowane są nowe formaty sklepów, wypróbowywane są innowacyjne modele biznesowe, a te już istniejące są ciągle ulepszane. Potrzebne są rozwiązania, które inspirują klientów, obniżają koszty i jednocześnie pokonują palące wyzwania w łańcuchu dostaw. Kluczowe kwestie to zakupy szybkie, spontaniczne, convenience oraz sposoby przeciwdziałania poważnym brakom kadrowym.

Firma Wanzl jako pionier handlu detalicznego, na wiodących światowych targach EuroShop 2023 w Dusseldorfie (na stoisku F04 w hali 11), zademonstruje, w jaki sposób bezpiecznie poprowadzić swoich partnerów przez labirynt możliwości ku przyszłości handlu. Pod hasłem „Znajdź własną drogę”, zaprezentujemy swoje innowacje i wiedzę w siedmiu blokach tematycznych.

InnoHub – innowacje z firmą Wanzl

To tu spotykają się laboratorium z warsztatem, kreatywność z wdrażaniem i innowacja z doświadczeniem. Wanzl pokazuje, co może zdziałać technologia we właściwych rękach – nie przez wzgląd na samą technologię, ale w sposób skalowalny i ekonomiczny. Najważniejszy punkt znajduje się na tyłach bloku tematycznego i jest nim SupremeStore CX. Celem jest stworzenie sklepu całkowicie pozbawionego personelu i kas. Wśród prezentowanych pionierskich technologii znajdą się bramki wyjściowe Smart Exit i systemy regałowe z monitorowaniem zapasów, a także rozwiązania do lokowania towarów dla poszczególnych klientów. Nasze systemy dostępu już teraz wyznaczają trendy. Po raz pierwszy firma Wanzl zaprezentuje swoje stylowe, w pełni automatyczne drzwi przesuwne jako alternatywę dla klasycznych rozwiązań z bramkami z ramionami uchylnymi. „Tablica wizji” w holu zaprasza gości do interaktywnej wymiany pomysłów, a tablica „Moja wizja” zaprasza do świata kreatywnych pomysłów projektantów firmy Wanzl. Strefa „Jak pracujemy” za pomocą wideoklipów przybliża odwiedzającym targi filozofię firmy i jej zdolności technologiczne.

Surf Vice City – inteligentne zakupy bez „marnowania” czasu

Słońce, plaża, zakupy – każdy, kto wkroczy do świata Surf Vice City, znajdzie się w Miami prosto z klasycznej gry GTA i Miami Vice, i poczuje się jak niezwykła dziewczyna w różowej sukience. Jesteś głodny, spragniony lub zapomniałeś zabrać ze sobą kremu do opalania? Nie ma problemu, w tym sklepie wszystkie potrzeby można zaspokoić natychmiast, bez względu na porę dnia. Spontaniczne, przyjemne i inteligentne zakupy są ultraszybkie dzięki rozwiązaniu logistycznemu Fast Lane i inteligentnym narzędziom, takim jak koszyk sklepowy Smart Basket z uchwytem na smartfon zintegrowaną rączką do samodzielnego skanowania czy wózek Smart Trolley. Co czyni go inteligentnym? Z jednej strony posiada różne moduły, takie jak hybrydowy automat na monety oraz wyświetlacz z kamerą z funkcją AI. Z drugiej strony w wiatach na wózki znajduje się unikalny system zarządzania wózkami.

Alpin Chalet Wanzl (materiał partnera)

Bakisto – automatyczny proces pieczenia

Branża piekarnicza handlu detalicznego rozwija się. Znaczące wymagania czasowe, brak doświadczonego personelu, a także sztywny plan pieczenia i straty obniżają jednak dobrą rentowność. Wanzl we współpracy z firmą Wiesheu, producentem piekarników, zautomatyzowała proces pieczenia w sklepie: od załadunku, poprzez pieczenie, aż po prezentację i sztuczną inteligencję oraz sterowanie. W tym celu połączono ze sobą w sieć inteligentny BakeOff i firmy Wanzl, cobot (robot współpracujący) firmy Fanuc oraz piekarnik Dibas blue2 z TrayMotion firmy Wiesheu. To trio odciąża personel, redukuje liczbę strat, zapobiega brakom towaru, a także podnosi jakość wypieków.

Traveller Shop – połącz się z nami

To jest sklep czy salon? Na przykładzie całodobowej, małopowierzchniowej koncepcji „Traveller Shop”, Wanzl pokazuje, w jaki sposób hotele i kempingi, lotniska i dworce kolejowe, a także kompleksy mieszkalne i apartamentowce mogą zaspokajać podstawowe potrzeby swoich klientów i mieszkańców umożliwiając zakup artykułów pierwszej potrzeby lub regionalnych specjałów, delektowanie się świeżymi owocami i kawą, oraz okazję do rozmowy z innymi podróżującymi lub sąsiadami. Dzięki eleganckiemu wzornictwu klient pokocha to wnętrze. Ponadto sklep wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia, jak nowy system zarządzania miejscami parkingowymi firmy Wanzl i jej partnera Nexobility, który cyfryzuje procesy parkowania i płatności, oraz sprawia, że zarządzanie miejscami parkingowymi jest bardziej efektywne. Kolejną atrakcją jest unikalne połączenie samodzielnego rejestrowania wjazdu/wyjazdu i bramki w jednym systemie. Nie ma bardziej oszczędzającego miejsce sposobu obsługi niezawodnych, zautomatyzowanych procesów rejestracji i płatności. Oparta na chmurze platforma programowa wanzl connect® zapewnia płynne działanie w tle. Ciągłe raporty o statusie z różnych urządzeń, anonimowe zliczanie osób i śledzenie klientów, sterowanie oświetleniem i muzyką w sklepie – to wszystko (i o wiele więcej) jest możliwe dzięki wanzl connect®.

Vice City Wanzl (materiał partnera)

Od punktu sprzedaży do punktu dostawy – nowa koncepcja ostatniej mili

Koncepcje szybkiego handlu przeżywają rozkwit. „Dark story” wyrastają jak grzyby po deszczu w centrach miast. I to pomimo coraz większej liczby dowodów na to, że obecnie obowiązujące modele biznesowe prawdopodobnie nigdy nie staną się rentowne. Dlatego nadszedł czas, aby przemyśleć ostatnią milę i niezbędną kompletację towaru. Istniejące magazyny centralne, magazyny sklepowe i powierzchnia handlowa samych sklepów są wykorzystywane w synergii do kompletacji. Firma Wanzl dostarcza rozwiązania do wydajnej kompletacji, takie jak nowy wózek do kompletacji zamówień KT Lift, wózki transportowe, wózki platformowe lub mobilne stacje robocze.

The Senses – zakupy wszystkimi zmysłami 

Dodaj odrobinę luksusu! Niezależnie od tego, czy jest to ekskluzywny sklep monobrandowy, czy elegancka wydzielona część handlowa w sklepie, koncepcja „The Senses” firmy Wanzl zapewni, że smakosze, koneserzy i każdy, kto chce zafundować sobie lub komuś coś wyjątkowego, znajdzie dokładnie to, czego szuka. Czarno-złoty design w stylu Art Deco inspirowany jest klimatem eleganckiego klubu jazzowego, z odpowiednim dźwiękiem i delikatnym zapachem drewna cedrowego. Centralnym elementem jest stół Art Deco. To tutaj butelki szampana są eksponowane na małych platformach o różnej wysokości z diodami LED na górze. Inne przyciągające wzrok elementy to wyjątkowe półki ścienne, które dzięki oświetlonym diodami LED łukom podnoszą nastrój i emanują pierwszorzędną ideą tej koncepcji.

Willa_made by Wanzl – obsługa 360°

W Willi Wanzl zapraszamy na rozmowę przy kominku! Oczekujesz otwarcia sklepu na czas, niezawodnych i trwałych produktów oraz wysokiej dostępności systemu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Dzięki zespołowi Service & Projects, firma Wanzl może zaoferować dostosowane do potrzeb doradztwo, planowanie i wdrażanie - wszystko z jednego źródła, tak aby zapewnić sprawną realizację projektów. Zespół zarządza projektami na dużą skalę, które są bardzo złożone pod względem technicznym i logistycznym, które charakteryzują się dużym wolumenem produktów i długim harmonogramem, a główną częścią portfolio projektów są projekty z indywidualnym projektowaniem i planowaniem koncepcyjnym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.