24.05.2018/11:09

Firmą Revlon pokieruje kobieta

Firmę Revlon po raz pierwszy od 86 lat poprowadzi kobieta. Nowym dyrektorem generalnym spółki została Debra Perelman, która prywatnie jest córką prezesa firmy.

W swojej długiej karierze w strukturach Revlon, Debra Perelman pełniła funkcje operacyjne i kierownicze we wszystkich sektorach biznesu, w tym w finansach, dystrybucji i sprzedaży, działalności międzynarodowej i marketingu.

„Revlon jest centralnym elementem mojego osobistego i zawodowego życia od ponad 20 lat. Uwielbiam Revlon nie tylko jako firmę, ale jako kulturę organizacji pracowniczej i kadry kierowniczej, która chce dostarczać kobietom i mężczyznom najlepsze produkty w naszej branży. Kategoria beauty wyłoniła się jako jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nie mogę się doczekać współpracy ze światowej klasy zespołem Revlona, ​​aby wzmocnić naszą strategię i przyspieszyć wzrost. Jestem zdecydowana poprowadzić firmę tak, by konkurować i rozwijać się w dzisiejszym dynamicznym środowisku i wspierać ducha przedsiębiorczości i odważną kreatywność naszego utalentowanego zespołu” – powiedziała Debra Perelman cytowana przez serwis prasowy spółki.

Stawka na e-commerce

Pełniąc funkcję prezesa i dyrektora generalnego Debra Perelman będzie koncentrować się na zwiększeniu efektywności Revlon w dotarciu do konsumentów, gdzie podstawą są personalizacja, integracja, użyteczność i zamiłowanie do piękna. Będzie odpowiedzialna za kierowanie pracami Revlona w celu dalszego wprowadzania innowacji za pomocą technologii, udoskonalania swojego charakterystycznego portfela marek i inwestowania w e-commerce, który jest motorem wzrostu firmy.

Ronald O. Perelman, przewodniczący rady dyrektorów Revlon komentując zmianę na stanowisku kierowniczym powiedział: „Revlon to marka pierwszych - jako pierwsza opracowała technologię trwałości kolorów i pierwsza, która ucieleśniła upodmiotowienie kobiet w branży kosmetycznej. Globalne spojrzenie na biznes, jakim charakteryzuje się sposób działania Debbie Perelman, jej przenikliwość finansowa i holistyczne podejście do marek, konsumentów i technologii pomogą Revlonowi odzyskać pozycję lidera. Wieloletnie doświadczenie Debbie w firmach MacAndrews & Forbes i Revlon, a także jej osiągnięcia w zakresie innowacji pozwolą konkurować w dzisiejszym środowisku cyfrowym”.

Paul Meister, który tymczasowo nadzorował bieżącą działalność spółki, będzie nadal pełnić funkcję wiceprezesa zarządu Revlon.

44-letnia Debra Perelman jest córką prezesa Revlon Board, Ronalda O. Perelmana. Pracowała ponad 20 lat w Revlon i MacAndrews & Forbes. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa ds. strategii i rozwoju nowych firm w MacAndrews & Forbes, gdzie skupiała się na nowych możliwościach inwestycyjnych w zakresie technologii, strategii i zarządzaniu portfelem. Podczas swojej pracy w MacAndrews & Forbes pracowała przy transakcjach nabycia Deluxe Entertainment, Clarke American, John H. Harland Company i Valassis Communications.

Posiada tytuł Master of Business Administration w zakresie finansów i rachunkowości od Columbia Business School oraz tytuł licencjata na Uniwersytecie Princeton. Jest współzałożycielką i wiceprezesem Child Mind Institute, zasiada w zarządzie Dziecięcego Szpitala w Filadelfii i jest członkiem Rady Doradczej Prezydenta Uniwersytetu Princeton.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.