07.02.2021/14:34

Firma Zooplus Polska przeniesie się do nowej siedziby

Blisko 2 tys. mkw. powierzchni w krakowskim biurowcu High5ive zajmie Zooplus Polska, sprzedawca produktów dla zwierząt domowych. Przeprowadzkę zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Firma Zooplus to obecnie największy internetowy sklep zoologiczny w Europie, który został założony w 1999 roku w Niemczech. Firma działa na 30 rynkach europejskich, generując sprzedaż netto na poziomie prawie 1.8 mld euro w 2020 roku. W Polsce jej sprzedaż netto wyniosła w zeszłym roku 700 mln złotych.

Biuro Zooplus w Krakowie zatrudnia obecnie ponad 130 osób z czego ponad połowa to specjaliści technologii informatycznych. Znajduje się też tutaj centrum wsparcia rozwoju Zooplus na rynkach CEE, a także specjaliści z różnych działów biznesowych pracujący dla rozwoju całej grupy Zooplus. Firma się rozwija, przyszedł więc czas na przeprowadzkę.

High5ive to kompleks pięciu budynków, który docelowo dostarczy na rynek krakowski 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Znajdują się one w obrębie ulic Pawiej i Kalinowskiego. Tuż obok znajduje się także Dworzec Główny, Galeria Krakowska oraz uczelnie wyższe. Oddanie do użytku ostatniego budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Buduje go firma Skanska.

– Komfort pracy i zadowolenie pracowników od zawsze były naszym priorytetem. Dbamy o to, aby Zooplus był miejscem, w którym można poczuć się dobrze i efektywnie pracować. Oprócz wyjątkowej atmosfery, która panuje w naszych zespołach, stawiamy na wysokiej jakości przestrzeń i dobrze skomunikowaną, dogodną dla wszystkich lokalizację – mówi Barbara Sadowska, Dyrektor Regionu CEE w firmie Zooplus.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także