05.10.2018/08:03

Firmy przestały stawiać na pieniądze z giełdy

Tak źle na warszawskiej giełdzie nie było od lat. Do końca września wszystkie firmy debiutujące na parkiecie pozyskały tylko 100 mln złotych - pisze Rzeczpospolita.

Od stycznie do września na głównym rynku GPW zadebiutowało zaledwie 7 firm. Pozyskały one od inwestorów 115 mln złotych. Dla porównania, rok temu do września wartość pozyskanych pieniędzy przekroczyła 640 mln złotych.

Według ekspertów przyczyną negatywnego stosunku do giełdy jest brak aktywności po stronie firm mogących wejść na giełdę oraz spowodowanej aferą Getback. Nie nie wskazuje na to, że do końca roku sytuacja mogłaby się poprawić. W toku jest zaledwie sześć prospektów emisyjnych. Jeśli wszystkie zostaną zrealizowane i dojdzie do debiutu, będzie to jeden z najgorszych okresów w historii giełdy. Nawet w trudnym 2009 roku było 13 debiutów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.