12.09.2018/11:36

Fraikin otworzył w Polsce swój pierwszy serwis mechaniczny

Firma Fraikin Polska, specjalizująca się w outsourcingu i zarządzaniu flotą pojazdów otworzyła w podwarszawskim Błoniu pierwszy serwis pojazdów w naszym kraju. Dzięki temu będzie mogła na miejscu zaproponować swoim klientom szeroki pakiet usług dodatkowych.

– Otwarcie pierwszego punktu obsługi posprzedażnej to niepodważalny sukces dla Fraikin Polska. Prowadzone przez nas serwisy mechaniczne w pozostałych krajach Europy od lat zdają egzamin – mówi Olivier Fossion, Członek Zarządu Grupy Fraikin. We Francji oraz na kilku innych rynkach na których obecny jest Fraikin, oprócz wynajmu pojazdów firma już wcześniej prowadziła serwisy mechaniczne, pełniące również role oddziałów wynajmu. Dzięki temu, w przypadku awarii pojazdów należących do floty dział techniczny może zareagować szybciej i zapewnić ciągłość użytkowania pojazdów. Teraz Fraikin na podobny ruch zdecydował się w Polsce. Warsztat prowadzi naprawy mechaniczne, przeglądy, naprawy silników i skrzyń biegów. W portfolio usług posprzedażnych znajduje się także serwis ogumienia - wymiana i sprzedaż opon. Dostępna jest usługa kalibracji i serwisu tachografów, oraz instalacji toll collect. Firma oferuje także serwis mobilny 24h. W nowej bazie serwisu przy ul. Powstańców 30 w Błoniu znajduje się 16 pełnowymiarowych przejazdowych stanowisk naprawczych, które mieszczą ciągnik siodłowy z naczepą, a także Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

Firma zatrudniła także zespół mechaników z wieloletnim doświadczeniem naprawach pojazdów ciężarowych. – Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć usługę „door to door”, która polega na dostarczeniu przez naszych pracowników pojazdu do serwisu, naprawę i następnie odprowadzenie pojazdu do siedziby klienta lub we wskazane miejsce, ten sam model usługi świadczymy także w przypadku naczep ­– tłumaczą przedstawiciele firmy.

Fraikin Group to jeden z najważniejszych graczy na europejskim rynku krótko i długoterminowego wynajmu pojazdów oraz zarządzaniu nimi. Dysponuje flotą ponad 58 tys. pojazdów w 15 krajach. Współpracuje z nią blisko 7 tys. klientów. W 2017 roku firma zanotowała obroty na poziomie 683 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.