08.02.2019/16:32

Francois Nuyts, prezes Allegro: Klienci przyzwyczaili się, że ich sklep mieści się w kieszeni

Platforma Allegro wprowadziła usługę Apple Pay, czyli kolejny mobilny sposób płatności, który jeszcze bardziej ułatwi kupowanie wszystkim fanom iPhone'ów. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz Blik.

Rozwiązania tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych bezsprzecznie uważane są za przyszłość zakupów w sieci, ponieważ klienci praktycznie nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Dzięki temu mogą kupować produkty wszędzie i o każdej porze. Dlatego Allegro zmienia się w ten sposób, żeby klienci mogli kupować przez smartfony z taką samą łatwością jak na komputerze. Ponad 60 proc. wszystkich wizyt w serwisie pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana na ponad 900 tysięcy urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40 proc. z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay sprawia, że dla wszystkich fanów iPhone'ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze. 

– Nasi klienci przyzwyczaili się już, że ich sklep mieści się w ich własnej kieszeni. Dzięki temu robienie zakupów na Allegro mogą pogodzić z napiętym grafikiem codziennych zajęć, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na dużo ważniejsze sprawy. Na znalezienie i wybór najlepszej oferty trzeba poświęcić chwilę, ale już samo rozliczenie transakcji powinno być niezauważalne – tłumaczy Francois Nuyts, prezes Allegro.

– Przyglądamy się światowym trendom i widzimy, czego obecnie oczekują klienci. Chcemy być gotowi, żeby w pełni sprostać tym oczekiwaniom. W tym roku rozpoczęliśmy ambitny projekt, który zmieni sposób, w jaki klienci wyszukują produkty na Allegro. Łatwiej będzie podjąć decyzję i wyłowić najlepszą ofertę sposób 90 milionów obecnie dostępnych na platformie. Mobilne metody płatności takie jak Apple Pay oraz inne usługi, które towarzyszą zakupom na Allegro, są niezbędne, żeby klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z zakupów na naszej platformie – dodaje Nuyts. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.