11.01.2021/13:33

Carrefour wycofuje z zimowej oferty truskawki. „To nie sezon na te owoce, są bez smaku”

Francuski gigant spożywczy wyprzedaje ze swoich placówek truskawki, z zamiarem wycofania ich z oferty do początku nowego sezonu. Carrefour stwierdził, że dostępne poza sezonem odmiany są niesmaczne i niezdrowe. Owoce mają wrócić na półki marketów sieci z początkiem nowego sezonu zbiorów.

Yoann Alarçon, nowy dyrektor działu świeżych produktów we francuskim oddziale sieci Carrefour ogłosił, że jego pierwsza decyzja to usunięcie z oferty świeżych truskawek. To część jego polityki zwiększania sezonowości oferty warzyw i owoców.

„Moja pierwsza decyzja w Carrefour: koniec ze sprzedażą truskawek w styczniu. To nie są owoce na tę porę roku. Są zupełnie pozbawione smaku. Zamiast nich, oferujemy inne pyszne owoce, takie jak kiwi czy chrupiące jabłka. Truskawki wrócą do oferty już za kilka tygodni.” – napisał menedżer w mediach społecznościowych.

Jak wyjaśniają francuskie media, w zimie w marketach sieci dostępne są truskawki uprawiane w Afryce. Dominuje odmiana Elsanta, która co prawda bardzo dobrze się przechowuje, ale w porównaniu z innymi odmianami jest praktycznie pozbawiona smaku. W sezonie, trwającym od początku marca do sierpnia, we francuskich supermarketach królują truskawki uprawiane w Hiszpanii.

Konsumenci zareagowali na decyzję detalisty bardziej niż pozytywnie. Pod obwieszczeniem Alarçona natychmiast pojawiły się wpisy z żądaniami, by podobną politykę zastosować wobec innych owoców i warzyw sezonowych, m.in. pomidorów – także w ich przypadku poza sezonem dostępne są odmiany uprawiane na półkuli południowej, selekcjonowane przede wszystkim pod kątem trwałości i odporności w transporcie, a nie walorów smakowych.

W odpowiedzi na te postulaty menedżer z Carrefoura prosi o odrobinę cierpliwości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także