13.05.2020/12:47

Francuski handel zainfekowany. Tym razem salmonellą

Największe francuskie sieci wzywają klientów do zwrotu ponad 553 tys. jajek, które mogą być zakażone salmonellą. O zagrożeniu alarmuje francuski portal konsumencki „60 millions de consommateurs”.

Francuzi mają kolejny kłopot epidemiczny – tym razem to salmonella, której zarazki mogą występować w ogromnej partii jaj kurzych. Wśród sieci, które wprowadziły do sprzedaży jajka potencjalnie zakażone salmonellą są najwięksi francuscy detaliści – Atac, Auchan, Carrefour, Intermarche i Netto, Leclerc czy Systeme U. Zakażone produkty sprzedawane były m.in. pod markami własnymi Matines, Eco +, Netto, Top Budget, a także jako produkty markowe.

Zakażenia wykryto w jajkach z terminem przydatności do spożycia od 26 kwietnia do 14 maja. Nazwy fermy z której pochodzą nie podano.

Źródło: 60millions-mag.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.