06.10.2020/21:04

Francuski producent czekolady ma ambitne plany w Łodzi

Firma Barry Callebaut, jeden z największych na świecie przetwórców kakao i producentów czekolady, renegocjowała umowę najmu 3007 mkw. dla swojego centrum usług wspólnych w łódzkim budynku University Business Park II. Dodatkowo, najemca, wspierany w transakcji przez firmę doradczą Colliers International, zdecydował się na ekspansję o 3011 mkw.

Firma Barry Callebaut w University Business Park II jest już obecna od 2015 roku. Dynamiczny rozwój spółki w Polsce spowodował, że zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wzrosło ponad dwukrotnie.

– Nasza organizacja zakotwiczyła w Łodzi i widzi w tym miejscu ogromny potencjał. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w tym mieście – mówi Maciej Kulbat, dyrektor zarządzający centrum usług wspólnych Barry Callebaut.

– Rozwój naszych klientów daje nam niezwykłą satysfakcję nie tylko ze względu na ich sukcesy, ale także ze względu na sukces Łodzi. Moment, w którym ponownie możemy reprezentować klienta w transakcji najmu, tak jak ma to miejsce w przypadku firmy Barry Callebaut, pozwala zweryfikować, jak szybko rośnie potencjał biznesowy naszego miasta i jak firmy działające na lokalnym rynku potrafią go wykorzystać – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny w Łodzi, Colliers International.

Zadowolenia z kontynuacji udanej współpracy nie kryje także właściciel kompleksu, firma GTC. – Cieszę się, że firma Barry Callebaut zdecydowała się nie tylko pozostać w University Business Park, ale także powiększyć powierzchnię najmu. Dokładamy starań, by w tak dynamicznie zmieniających się okolicznościach biznesowych nasi najemcy widzieli w nas partnera wspierającego ich działalność – komentuje Grzegorz Boczek, dyrektor działu wynajmu w Globe Trade Centre.

Barry Callebaut to międzynarodowa grupa, powstała z fuzji dwóch koncernów zajmujących się produkcją czekolady – francuskiej firmy Cacao Barry i belgijskiej Callebaut. Obecnie jest jednym z największych na świecie przetwórców kakao i producentów czekolady. Główna siedziba spółki znajduje się w Zurychu. W Łodzi, prócz centrum usług wspólnych w University Business Park II, firma posiada działającą od 1995 r. fabrykę ulokowaną na Nowym Józefowie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także